Autor textu: TASR
01.04.2020

Školské jedálne budú jedlo len rozvážať

Otvorené budú iba kuchyne, v priestoroch jedální by sa ľudia nemali združovať.

TASR - Erika Ďurčová

Bratislava 01.04.2020 (Skolske.sk)

  Bratislava 1. apríla (TASR) – Školské jedálne budú uvarené jedlo pre seniorov a žiakov len rozvážať. V stredu počas brífingu to spresnil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).
      Otvorené podľa ministra budú iba kuchyne, v priestoroch jedální by sa ľudia nemali združovať.

Zriaďovatelia podľa neho budú môcť využiť školské kuchyne na varenie a rozvoz jedla, podobne ako je to v súčasnosti v reštauráciách. "V tomto prípade bude zriaďovateľ povinný zabezpečiť rozvoz jedla," povedal s tým, že jedlo zo školských jedální je cenovo dostupnejšie.

      "V prvom rade dbáme na zdravie občanov," dodal s tým, že ide najmä o pomoc pre tých, ktorí si nevedia sami zabezpečiť stravu. Samotné obce sa môžu rozhodnúť, či jedálne otvoria. Prioritne by malo byť jedlo určené pre seniorov a pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. Jedálne budú môcť byť otvorené len po splnení prísnych hygienických podmienok.

      Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v stredu uviedol, že nemá problém s tým, aby sa v školských jedálňach varilo a strava sa neskôr roznášala seniorom. Avšak na druhej strane nesúhlasí s tým, aby dôchodcovia alebo študenti do nich chodili. Zároveň poznamenal, že ho mrzí "osobná iniciatíva" ministra školstva, že by bez toho, aby informoval ústredný krízový štáb, komunikoval v tejto veci len s hlavným hygienikom. "Patrí to na ústredný krízový štáb, je to zásadné rozhodnutie," uviedol.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Február 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
-
-
-
Napíšte nám [email protected]