Autor textu: TASR
07.05.2020

Premiér: Nechcem vzbudiť prehnaný optimizmus, o návrate do škôl rozhodnú odborníci

Školy a školské zariadenia sú z dôvodu šírenia nového  koronavírusu zatvorené od marca.

Na archívnej snímke premiér SR Igor Matovič. FOTO TASR - Martin Baumann

Bratislava 7. mája (TASR) - O návrate detí do škôl musia rozhodnúť odborníci. Zdôraznil to predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) po štvrtkovom rokovaní vlády.

Zároveň upozornil, že dopredu hovoriť o možných termínoch nie je korektné, narážal tým na informácie, ktoré predniesol minister školstva vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) na sociálnej sieti.

"Mrzí ma, že pán minister a ďalší komunikujú túto tému na verejnosti. Nechcem, aby sme vzbudzovali prehnaný optimizmus, ktorého výsledkom môže byť strata zodpovednosti a následný opätovný nárast pozitívnych prípadov. V takej situácii by sme totiž museli opäť sprísniť opatrenia, a to by nikto z nás, myslím, nechcel," uviedol Matovič.

Povedal, že ak sa situácia so zvládaním pandémie bude vyvíjať dobre, "vie si predstaviť čokoľvek", rozhodnutie o ďalšom uvoľňovaní opatrení však musí byť v réžii konzília odborníkov - epidemiológov.
Gröhling vo videu na sociálnej sieti v stredu (6. 5.) naznačil, že pri otváraní škôl by sa najskôr mali vrátiť deti do škôlok a žiaci prvého stupňa základných škôl spolu s piatakmi. Následne sa bude zvažovať, či sa do škôl vrátia aj ostatní žiaci. Minister by bol rád, keby bolo vyučovanie v školách obnovené aspoň čiastočne v júni.

Školy a školské zariadenia sú z dôvodu šírenia nového koronavírusu zatvorené od marca. Počas mimoriadneho prerušenia vyučovania v školách sa vzdelávanie realizuje dištančnou formou.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Marec 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
Napíšte nám [email protected]