Autor textu: TASR
12.11.2020

Do programu doučovania sa zapojilo viac ako 120 základných škôl

Nový program rezortu školstva zastrešuje päť univerzít z celého Slovenska.

Ilustračná snímka, FOTO TASR/AP.

Bratislava 12. novembra (TASR) – Do programu doučovania sa do 6. novembra zapojilo 123 základných škôl, ktoré identifikovali 1562 žiakov na prvom stupni a 2787 žiakov na druhom stupni, ktorí potrebujú intervenciu doučovania. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      
Žiakom základných škôl, ktorí vypadli zo vzdelávania počas pandémie nového koronavírusu, pomôžu s doučovaním študenti vysokých škôl. Nový program rezortu školstva zastrešuje päť univerzít z celého Slovenska. Zástupcovia škôl podpísali memorandum o spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. "Univerzity sa snažia zapojiť aj svoje ďalšie fakulty, keďže doučovanie je potrebné aj v predmetoch na druhom stupni, ktoré nedokážu pokryť iba pedagogické fakulty," ozrejmil rezort školstva.
      
Na programe doučovania sa aktívne participuje aj Asociácia špeciálnych pedagógov škôl a poradní. "K 6. novembru bolo prihlásených a zaradených na konkrétnu základnú školu 137 študentov vysokých škôl. V manuáli doučovania bola prisľúbená podpora pre študentov, ktorí sa budú chcieť na doučovaní podieľať," priblížilo ministerstvo školstva. Štátny pedagogický ústav pripravil v novembri sériu štyroch webinárov.
      
"Doučovanie žiakov bude prebiehať v tomto školskom roku v rozsahu najviac dvoch hodín skupinového alebo individuálneho doučovania týždenne jedným študentom školy. Vysokoškoláci budú doučovať v priestoroch základnej školy, ktorá sa do doučovania prihlási, v prípade potreby aj online, s využitím technického zázemia školy," spresnila pri podpise memoranda koncom septembra riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu Miroslava Hapalová. Doučovanie na škole by sa podľa rezortu školstva mohlo začať v momente, keď sa konkrétny študent vysokej školy dohodne na podmienkach a termínoch s vybranou základnou školou, na ktorej má záujem doučovať.  

Čo treba vedieť o koronavíruse

Január 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]