Autor textu: TASR
24.02.2021

Rezort školstva: Dotáciu na zriadenie škôlky využilo vlani päť vysokých škôl

Ako uviedol odbor komunikácie, zriadenie materskej školy na vysokej škole bude ukotvené aj legislatívne.

Univerzitná materská škola s názvom STUbáčik na Bernolákovej ulici v Bratislave  7. septembra 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Bratislava 24. februára (TASR) - Päť verejných vysokých škôl zriadilo vo svojich priestoroch materskú školu pre deti zamestnancov a študentov. Využili na to dotácie z projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR, ktorého cieľom je zvyšovanie dostupnosti vysokoškolského vzdelávania pre študentov - rodičov, zatraktívnenie akademického prostredia, ako aj rozširovanie kapacít materských škôl. TASR o tom informoval odbor komunikácie rezortu školstva.
      
Rezort školstva v roku 2020 vyčlenil na projekt podpory vzniku materských škôl jeden milión eur. Dotácie získali Univerzita Komenského v Bratislave, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline a Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.
      
"Som veľmi rád, že môžeme aj takýmto spôsobom prispieť k väčšiemu zaškoleniu detí v predškolskom veku. Zároveň je to aj prvý krok k vytváraniu vysokoškolských komunít s komplexnými službami, ktoré umožnia mladým rodinám pracovať či zvyšovať si vzdelanie," ozrejmil minister školstva Branislav Gröhling (SaS) s tým, že ide o dlhodobý zámer rezortu pre vysokoškolskú oblasť.
      
Ako uviedol odbor komunikácie, zriadenie materskej školy na vysokej škole bude ukotvené aj legislatívne. A to v novele zákona, podľa ktorej bude môcť byť zriaďovateľom materskej školy aj vysoká škola. "Verím, že zaradením týchto škôl do systému motivujeme aj ďalšie vysoké školy, aby pre svojich študentov a zamestnancov vytvorili zázemie pre najmenších a ministerstvo školstva bude v týchto aktivitách vysoké školy podporovať," uzavrel šéf rezortu.

Máj 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
Napíšte nám [email protected]