Autor textu: TASR
17.03.2021

Rezort školstva: Znenie novely vysokoškolského zákona pripraví expertná pracovná skupina

Návrh novely zákona o vysokých školách vyvolal nespokojnosť akademickej obce.

Ilustračná snímka, FOTO TASR - Dano Veselský

Bratislava 17. marca (TASR) - Kvalitné znenie novely zákona o vysokých školách má pripraviť ešte pred jej predložením do medzirezortného pripomienkového konania expertná pracovná skupina. Ministerstvo školstva k jej vytvoreniu pristúpilo po rokovaniach s reprezentáciami vysokých škôl. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR v reakcii na výzvu Ekonomickej univerzity v Bratislave na obnovenie konštruktívneho dialógu o vysokých školách.
      
"Veríme, že takouto konštruktívnou spoluprácou je možné postupne dosiahnuť spoločný cieľ, a tým je kvalitnejšie vysoké školstvo, ktoré zabezpečí študentom čo najlepšie vzdelanie," uviedlo ministerstvo.
      
Akademický senát, vedenie univerzity i jednotlivých fakúlt Ekonomickej univerzity v Bratislave v stredajšom vyhlásení uviedli, že prísľub širokej diskusie k otázkam týkajúcich sa akademickej samosprávy, riadenia vysokých škôl, fungovania a financovania vysokých škôl zostal iba v deklaratívnej rovine. Zdôvodnenia v návrhoch cieľov legislatívneho zámeru novely zákona o vysokých školách považujú za nedostatočné a založené na nepodložených tvrdeniach.
      
Návrh novely zákona o vysokých školách vyvolal nespokojnosť akademickej obce, viacero jej reprezentantov otvorene deklarovalo protest proti navrhovaným úpravám, ktorým vyčítajú najmä snahu o politický zásah do autonómneho fungovania vysokých škôl.

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]