Autor textu: TASR
28.06.2021

Gröhling: Každý jeden zaočkovaný pomôže udržať školy otvorené od septembra

Najmenej zaočkovaných je podľa aktuálnych dát v okresoch Gelnica, Poltár či Čadca.

Ilustračná snímka. FOTO TASR/AP

Bratislava 28. júna (TASR) - Lepšia epidemická situácia od septembra napomôže tomu, aby mohli ostať školy otvorené. Tam, kde bude zaočkovaných málo ľudí, môže zhoršiť situáciu v nemocniciach aj na školách. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) preto vyzýva občanov, aby využili očkovanie a pomohli nielen svojmu zdraviu, ale aj fungujúcim školám.
      
"Očkovanie nie je len o dovolenke v zahraničí, je to aj o otvorených a bezpečných školách od septembra. Je to o našom zdraví a o tom, aby sme sa vrátili k bežnému životu. Každý jeden z nás, ktorý sa zaočkuje, pomôže tomu, aby sa mohli mladí ľudia vzdelávať v školách," upozornil minister školstva. Situácia a opatrenia na Slovensku a v školstve budú závisieť od epidemickej situácie v okresoch. Tá úzko súvisí s očkovaním. Medzi okresy, kde je vyššia zaočkovanosť, patria Bratislava a jej okolie, Banská Bystrica či Košice. Najmenej zaočkovaných je podľa aktuálnych dát v okresoch Gelnica, Poltár či Čadca.
      
"Podľa odborníkov práve v okresoch s nízkou zaočkovanosťou vznikne viac ohnísk, koronavírus sa bude šíriť, čo môže viesť aj k zatváraniu škôl. Práve tomu sa chceme vyhnúť," vysvetlil Gröhling. Minister školstva preto vyzýva občanov, aby očkovanie využili.
      
"Očkovanie je cesta k bezpečným školám. Všetci máme kolektívnu zodpovednosť, aby sme znížili riziko nákazy a aby žiaci mohli chodiť do škôl. Chcem preto všetkých poprosiť, aby využili očkovanie. Pomôžeme tak nielen sebe a svojmu zdraviu, ale aj prispejeme k udržaniu otvorených škôl," vyzýva minister. Tiež zdôraznil, že vakcíny sú moderné, vyvinuté najnovšími technológiami, otestované a schválené. Doplnil, že vakcína od spoločnosti Pfizer/BioNTech je navyše schválená aj pre mladých ľudí od 12 rokov európskymi i zahraničnými inštitúciami.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Január 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]