Autor textu: TASR
29.06.2021

Slovenskú rektorskú konferenciu povedie naďalej Rudolf Kropil

Prezídium je prvýkrát vo svojej histórii zložené zo zástupcov všetkých typov vysokých škôl.

Na archívnej snímke prezident Slovenskej rektorskej konferencie Rudolf Kropil. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Bratislava 29. júna (TASR) - Slovenskú rektorskú konferenciu (SRK) naďalej povedie Rudolf Kropil, rektor Technickej univerzity vo Zvolene. TASR o tom informovala Ľubica Benková zo SRK.
      
Kropil vo svojom programovom vyhlásení zdôraznil potrebu kooperatívnej atmosféry vo vnútri konferencie. "Rektorky a rektori ukázali súdržnosť pri diskusii o podobe novely zákona o vysokých školách. V tomto musíme pokračovať, aby finálna verzia zákona mala proeurópsku dimenziu, zachovala akademickú samosprávu a posilnila autonómiu vysokých škôl," uviedol prezident SRK. Ďalej zdôraznil potrebu presadzovať priority rektorskej konferencie, a to najmä vytvoriť moderné a atraktívne podmienky pre študentov vysokých škôl, vytvoriť vhodný flexibilný legislatívny rámec, ako aj vytvoriť prostredie stimulujúce rozvoj, rast a konkurencieschopnosť.
      
Doplnil tiež nevyhnutnosť dofinancovania vysokých škôl v aktuálnom roku a potrebu kompenzácií vo financovaní v dôsledku poklesu výnosov z dôvodu pandemickej situácie. Ako zásadnú vyzdvihol potrebu férovej komunikácie s predstaviteľmi vlády a ministerstva školstva. "V tomto duchu je dôležitá informovanosť verejnosti s cieľom objektivizácie verejnej mienky," doplnil prezident SRK. Na záver programového vyhlásenia apeloval na spoluprácu všetkých vysokých škôl bez ohľadu na to, či ide o verejnú, štátnu, súkromnú, veľkú či malú vysokú školu.      
      
Vo funkciách viceprezidentov SRK boli potvrdení na druhé funkčné obdobie Lucia Kurilovská, rektorka štátnej Akadémie Policajného zboru v Bratislave, a Libor Vozár z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Novozvoleným viceprezidentom SRK bol profesor Tomáš Lengyelfalusy, rektor súkromnej Vysokej školy DTI v Dubnici nad Váhom. Ferdinand Daňo, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, je viceprezidentom SRK od roku 2020 a naďalej pokračuje vo svojom dvojročnom mandáte. Prezídium je prvýkrát vo svojej histórii zložené zo zástupcov všetkých typov vysokých škôl, čím reflektuje rôznorodosť vysokoškolského prostredia.

Čo treba vedieť o koronavíruse

December 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]