Autor textu: Archív
18.01.2014

Nie užívaniu drog!

Vždy bude rovnako naliehavé a potrebné hovoriť o probléme drog, pretože drogy tu sú a budú.

Bratislava 18. januára (SkolskyServis.sk)

Často sa používa isté úslovie, ktoré hovorí, že „v živote treba všetko vyskúšať“. Áno poviete si, veď to sa tak hovorí pri nejakej príležitosti, keď sa človek nevie rozhodnúť, či sa má na niečo dať alebo nie. Keď by sme ale toto tvrdenie mali zobrať doslova, tak by vyznelo zrejme úplne extrémne a odporovalo by zdravému rozumu.

Myslím si a zastávam názor, že človek by nemal nikoho súdiť a odsudzovať, no napriek tomu delím realitu života a veci okolo nás na dobré a zlé, a takisto ľudí na dobrých a zlých.

Možno je tento pohľad príliš subjektívny, ale pokiaľ príde reč na tému drog, automaticky sa vo mne rozsvieti červená žiarovka, ako signál že táto téma jednoznačne spadá do tej zlej reality života. Som presvedčený, že by to tak malo byť u každého. Existuje nato veľmi jednoduché odôvodnenie, pretože drogy v akejkoľvek ich forme (pokiaľ vymedzíme čisto striktne medicínske využitie) nikomu nikdy nič dobré nepriniesli. Neexistuje človek na celej tejto planéte, ktorého by užívanie drog spravilo šťastným alebo by mu v jeho živote pomohlo na ceste ku spokojnosti a šťastiu. A áno, dá sa argumentovať tvrdením, že sú to práve drogy, ktoré slúžia pre ľudí ako nástroj uvoľnenia, pocitu šťastia a podobne, no práve to je na nich to najhoršie, ten veľký zásadný klam, ktorý už zaslepil a pohltil mnohých dobrých ľudí. Pretože cena za chvíľkový pocit klamu, býva veľmi často tá najvyššia cena akú človek môže zaplatiť, teda jeho život.

Prečo potom ľudia, ktorí určite počuli, videli a čítali príbehy ľudí, ktorým drogy zničili životy a vidia následky ich používania, podľahnú vyskúšajú a užijú tieto látky?

Každý človek na tejto planéte je osobnosť, zásadný rozdiel je v tom ako silná a ako rozumovo vyspelá osobnosť človek je. Do veľmi veľkej miery sa táto osobnosť kreuje prostredím v ktorom sa vyvíja, učí a dospieva. Preto si myslím, že jednou z najdôležitejších vecí v živote človeka je jeho osobnosť. Nehladiac na vierovyznanie, farbu pleti, postavu, obľúbenú príchuť zmrzliny, sexualitu, to či sme nízky alebo vysoký - to aká sme osobnosť je tá výpovedná hodnota, ktorá je nakoniec to, čo z nás robí dobrého alebo zlého.

Vždy bude rovnako naliehavé a potrebné hovoriť o probléme drog, pretože drogy tu sú a budú.

Každý deň niekto dospieva a či už je to dieťa alebo teenager, treba dbať o to aby vedel o tejto zlej a nebezpečnej téme čo najviac.

Áno, v živote treba vyskúšať veľa, no sú veci, ktorým je nutné sa vyhnúť a povedať nie - užívaniu drog!

Tomáš Kaliarik

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň cestovného ruchu, Deň železničiarov, Svetový deň srdca, Medzinárodný deň nepočujúcich,DEŇ EURA (2008) - Oslavy 100 dní pred zavedením eura v SR
Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131