Autor textu: Archív
18.01.2014

Nadrogovaný chalan pri našom byte

Otec zavolal políciu, ale tá vôbec neprichádzala.

Bánovce nad Bebravou 18. januára (SkolskyServis.sk) - Raz v jednu noc, keď som už spal, zobudil som sa na veľký rachot. Ten rachot urobil nadrogovaný chalan, ktorého poznám. Pod našimi oknami kričal ako blázon. Mňa to dosť vydesilo, lebo som sa samozrejme nato všetko zobudil.

Neprestajne premával okolo nášho bytu, bolo to stresujúce.

Otec zavolal políciu, ale tá vôbec neprichádzala. Takto sme čakali takmer hodinu, s krikom a buchotom. Bolo strašné, keď som ho uvidel s vreckom pri ústach.

Môj otec to nevydržal a pre kriminálku šiel okamžite, aj napriek nadrogovanému občanovi, von. Potom už našťastie kriminálka prišla a ten nadrogovaný chalan sa ešte naschvál približoval k nim. Určite namiesto auta videl ružové prasiatko alebo päť slniečok.

Keby bol pri plnom vedomí, určite by k nim nešiel.

Potom, keď mu vraveli, aby zdvihol ruky, on ich zdvihol. Ďalej mu kázali, aby si ľahol na kapotu ich auta. Vrecko mu vzali, a potom ho prehľadávali. On už robil rozruch. Nepáčilo sa mu, že mu vzali vrecko. Začal po nich kričať a policajti hneď: Nekrič! B**a! Už ho aj kopli, pretože robil nezbedu. Potom sa im vyšmykol, ale nakoniec ho znova chytili a vzali ho na vyšetrovačku.

Nevideli sme ho asi mesiac. Po mesiaci sa ukázal vonku a ja som sa zľakol. Nakoniec nič nespravil, asi si to nepamätal. Aj teraz ho vídavam vonku. Ako droguje a kričí. Policajti toho veľa nespravili, ale aspoň že ho vtedy vzali.

Teraz má prácu, ale peniaze, ktoré zarába, dáva zrejme na drogy.

Jeho život by sa dal zrejme zachrániť, ale keby chcel ...že?

Na tomto je to smutné. Niektorí sa z toho nevedia vyhrabať a stále upadajú do fantastického, prázdneho života, ktorý nemá zmysel.

Treba mať v živote niečo, čo nás drží pri zdravom rozume -

napríklad láska, priateľstvo, šťastná rodina, viera...

Príbeh som napísal podľa skutočnej udalosti.

Tomáš Drozdík SOŠ Juraja Ribaya Bánovce nad Bebravou, I.B, odbor - pracovník marketingu

Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň nevinných detských obetí agresie, Deň národnej spolupatričnosti (Maďarsko), Medzinárodný deň detí nevinných obetí agresií (OSN), Deň zástavy (Estónsko)
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131