Autor textu: Archív
29.01.2014

Multimediálne učebne v SOŠ v Rači zvýšia úroveň vzdelávania

Vybudovali ich v rámci projektu Amos Democentrum.

Bratislava 29. januára (TASR) – Dve nové multimediálne učebne v Strednej odbornej škole (SOŠ) informačných technológií na Hliníckej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača zvýšia úroveň a kvalitu vzdelávania.

Vybudovali ich v rámci projektu Amos Democentrum. Zhodli sa na tom účastníci dnešného slávnostného otvorenia učební. Prítomný bol predseda Slovenskej akadémie vied Jaromír Pastorek, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo, prezident Zväzu elektrotechnického priemyslu Ján Badžgoň a riaditeľ OZ ASIT Slavomír Terezka.

Tu bude player

Multimediálne učebne sú vybavené najmodernejšími technológiami, akými sú "all in one" počítače s dotykovými obrazovkami, notebooky, interaktívna tabuľa, projektor a vizualizér. "Sú v nich robotické súpravy Lego, digitálne jazykové laboratórium, e-learningové príslušenstvo a vysokorýchlostný internet.

Postupne budú učebne dopĺňané o ďalšie moduly ako napríklad videokonferenčný systém či špecializované aplikačné prostredie pre správu siete," uviedol riaditeľ školy Ján Sadloň.

"Cieľom projektu je zefektívniť a skvalitniť vzdelávací proces obohatením o digitálny obsah a zároveň prispôsobiť jednotlivé moduly vzdelávania požiadavkám zamestnávateľov, ktorým práve odborne vzdelaní absolventi tohto typu na trhu práce chýbajú," doplnil.

Zriaďovateľom SOŠ je BSK.

Podľa Freša škola so svojím centrom odborného vzdelávania veľmi efektívne spolupracuje so zamestnávateľmi. "Jej absolventi vďaka nadštandardnému vzdelaniu v oblasti informačných technológií nemajú problém s uplatnením sa na trhu práce nielen na Slovensku, ale aj v rámci Európskej únie. Aj zásluhou tejto školy sa SR darí udržiavať kontakt so svetovou špičkou v danom odbore."

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131