Autor textu: Archív
05.02.2014

Deň otvorených dverí PEVŠ aj so simuláciou prijímačiek

DOD na Paneurópskej vysokej škole prinesie 15. februára od 9.30 zaujímavý program a viacero noviniek.

Bratislava 5. februára (SkolskyServis.sk) - Paneurópska vysoká škola otvára svoje brány záujemcom o štúdium, ich rodičom i zvedavcom už v sobotu 15. februára od 9.30. Prináša viacero zaujímavých noviniek.

V oboch bratislavských budovách PEVŠ (na Tomášikovej 20 a Tematínskej 10) a v Mediálnom centre FM PEVŠ na Nevädzovej ulici čaká návštevníkov zaujímavý program.

Okrem úvodných príhovorov rektora a dekanov fakúlt získajú záujemcovia o štúdium aj informácie o častých zahraničných hosťoch na PEVŠ, možnostiach zapojenia do športového klubu Paneurópa, či príležitostiach absolvovania študijných pobytov na kvalitných univerzitách v Európe, Ázii i Južnej Amerike.

Vypočujú si autentické zážitky z prestížnych súťaží v zahraničí, ktorých sa študenti Paneurópskej vysokej školy pravidelne zúčastňujú. Nebude chýbať ani prehliadka priestorov, vrátane galérií a knižníc.

Tohtoročným ťahákom DOD bude v priestoroch Fakulty práva PEVŠ nepochybne simulovaný súdny spor. V budove na Tematínskej ulici (sídlo fakulty ekonómie a podnikania, masmédií, psychológie a informatiky) bude možnosť absolvovať modelové prijímacie pohovory. Lákadlom určite bude i prehliadka Mediálneho centra Fakulty masmédií PEVŠ (odvoz z Tematínskej na Nevädzovú ulicu je zabezpečený), ktoré ponúka profesionálne nahrávacie štúdiá, strižne a najnovšiu techniku pre audio, video, fotografiu, ale tiež grafický dizajn.

Maturanti (ale nielen oni) môžu taktiež konfrontovať svoje predstavy s realitou študentského života na PEVŠ prostredníctvom rozhovorov s jej aktuálnymi poslucháčmi či pedagógmi.

„Deň otvorených dverí sa každoročne teší veľkému záujmu stredoškolákov, preto očakávame, že tomu bude tak aj tento rok. Každá z fakúlt si pripravila zaujímavý program, ktorého cieľom je predstaviť potenciálnym uchádzačom o štúdium jej činnosť,“ hovorí rektor PEVŠ prof. JUDr. Ján Svák, DrSc.

Súčasťou Dňa otvorených dverí je aj vyhlásenie výsledkov esejovej súťaže Myšlienka, ktorá zaznamenala tento rok rekordný počet prihlásených prác.

Program začína na Tematínskej ulici (Fakulta ekonómie a podnikania, Fakulta masmédií, Fakulta psychológie, Fakulta informatiky) aj na Tomášikovej ulici (Fakulta práva) v sobotu 15. februára od 9.30 hod. a potrvá až do popoludňajších hodín. Všetci stredoškoláci, rodičia, ale i ostatní záujemcovia sú srdečne vítaní!

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131