Autor textu: Archív
05.02.2014

Veľtrh pomôže študentom rozhodnúť sa pri výbere vysokej školy

Po úspešnom Dni župných škôl v Avione, ktorý pomohol našim deviatakom, podáva BSK tentoraz pomocnú ruku aj študentom, ktorí končia strednú školu.

Bratislava 5. februára (TASR)

Študentov stredných škôl čaká v najbližších týždňoch rozhodovanie o výbere vhodnej vysokej školy, ako aj ďalších vzdelávacích aktivít. Podporiť študentov, ale aj ich rodičov pri tomto rozhodovaní je cieľom špecializovaného veľtrhu "Kam po strednej?", ktorý sa uskutoční v piatok (7. 2.) v bratislavskom Avione od 9.00 h do 18.00 h. Akcia sa koná s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

"Po úspešnom Dni župných škôl v Avione, ktorý pomohol našim deviatakom, podáme tentoraz pomocnú ruku aj študentom, ktorí končia strednú školu.

Cieľom je, aby absolventi našich stredných škôl našli dobré uplatnenie a aby tí, ktorí sa rozhodnú pre ďalšie štúdium, mali pred odovzdaním prihlášok čo najlepší prehľad o tom, čo tá-ktorá škola ponúka," povedal predseda BSK Pavol Frešo.

V rámci prvého ročníka veľtrhu „Kam po strednej?“ predstavia svoju ponuku bratislavské vysoké školy, vzdelávacie inštitúty, jazykové školy, ale aj veľkí zamestnávatelia či personálne agentúry. Hlavným cieľom podujatia je pomôcť študentom a ich rodičom správne sa rozhodnúť o ďalšom smerovaní v živote. Študenti budú mať k dispozícii široký výber z 13 vysokých škôl z Bratislavského kraja, viacerých jazykoviek, vzdelávacích inštitútov a množstva ďalších odborných združení a firiem.

"Veľtrh poskytne hodnotné informácie a atraktívny sprievodný program pre rôzne skupiny stredoškolákov a ich rodičov. Množstvo zaujímavých informácií o dennom aj externom vyučovaní na bratislavských vysokých školách čaká na tých mladých ľudí, ktorí ešte zvažujú prihlásenie sa na vysokú školu. Pre záujemcov budú pripravené aj ponuky predprípravných kurzov," doplnila tlačová tajomníčka BSK Miroslava Rácová.

Na svoje si prídu aj študenti, ktorí neplánujú ísť na vysokú školu, ale chcú sa vzdelávať inou formou, prípadne sa zamestnať. Ponúknuté jazykové kurzy alebo doplnkové kvalifikačné kurzy im umožnia správne naštartovať svoj profesijný život.

Hodnotné informácie čakajú aj na študentov, ktorí chcú na čas odísť do zahraničia. Okrem intenzívnych jazykových kurzov budú pre nich pripravené aj ponuky na prácu v zahraničí a s tým súvisiace poradenstvo.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131