Autor textu: Archív
02.01.2013

Knihy Agathy Christie už môžu v elektronickej forme čítať aj Slováci

Malý slovenský e-trh je pre väčšinu západných autorov a literárnych agentúr nezaujímavý. Aj preto v ponuke e-kníh na našom trhu dominujú slovenskí autori

Bratislava 2. januára (TASR)

Konečne si aj naši čitatelia môžu v elektronickej forme stiahnuť a prečítať jednu z najobľúbenejších autoriek na svete i na Slovensku Agathu Christie. Nie je totiž tajomstvom, že malý slovenský e-trh je pre väčšinu západných autorov a literárnych agentúr nezaujímavý a uzatvárať zmluvy na e-vydania sa im kvôli pár desiatkam dolárov jednoducho nechce.

Aj preto v ponuke e-kníh na našom trhu dominujú slovenskí autori a autorky. „Toto je ten prípad, keď nad súčasnou slobodou stojí dolár“ hovorí vydavateľ Agathy Christie Martin Chovanec a vysvetľuje „ autori a agenti sa bijú len o veľké a bohaté trhy ako je americký, nemecký či holandský kde majú už skoro všetci čítačky a kde je každý e-kontrakt spojený s tučnou zálohou a downloady sa rátajú na tisícky.

U nás je čítačiek málo a celkový počet downloadov výnimočne presiahne číslo sto

. Napriek tomu som presvedčený, že západní partneri postupujú úzkoprso a nesprávne a tak sa ich pýtam – budete s predajom e-práv na Slovensko čakať dovtedy kým nás bude toľko ako Britov alebo kým nebudeme takí bohatí ako Belgičania?

Preto možnosť vydávať e-knihy Agathy Christie pokladá M. Chovanec za malý zlom

!“.

V slovenčine je momentálne v ponuke od Agathy Christie e-kniha Vražda na golfovom ihrisku, ale už v najbližších dňoch k nej pribudne Schôdzka so smrťou. A hneď v novom roku Vražda v Orient exprese, Zlo pod slnkom a ďalšie obľúbené príbehy.

Na záberoch školáci v Nitre trávia jarné prázdniny korčuľovaním v hokejovej hale na sídlisku Klokočina. V Nitre, dňa 19. februára 2020

Február 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň sociálnej spravodlivosti
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131