Autor textu: Archív
03.01.2013

Projekt Supertrieda je úspešné dieťa slovenských učiteľov

V roku 2009 získala ocenenie Modelový projekt Európskej únie a viaceré štáty ju prijali za svoju.

Bratislava 3. januára (TASR)

Slovenská Supertrieda mení školstvo v Európe.

Za osem rokov od svojho vzniku sa na základných a stredných školách stala nielen jedným z najpopulárnejších aktivačných modelov zahŕňajúcich celú prirodzenú sociálnu jednotku – teda školskú triedu formou hudobno-dramatickej hry, ale rozšírila sa aj do zahraničia.

V roku 2009 získala ocenenie Modelový projekt Európskej únie a viaceré štáty ju prijali za svoju.

Zástupcovia Supertriedy boli v minulom roku na pozvanie organizácie Chemins d’Enfances na európskom finálovom kole súťaže vzdelávacích projektov v rámci celosvetovej iniciatívy “Change Makers” v Paríži. Šlo o inovatívne projekty podporujúce empatiu medzi deťmi a mládežou. Zo stoviek európskych projektov postúpilo do semifinále 15 najlepších.

Obrovským úspechom bol už postup Supertriedy do finále spolu s Nemeckom a Írskom.

Európskeho víťaza volilo sto francúzskych učiteľov a európskych odborníkov verejným hlasovaním. Slovenský vzdelávací projekt Supertrieda sa stal absolútnym víťazom súťaže a získal tak ocenenie „Springboards : Let’s Innovate For Children !“

Supertrieda zaujala spojením principiálnej jednoduchosti a vysokej účinnosti. Rieši problém šikany, motivácie detí do práce a prináša radosť do škôl. Pomáha deťom aj učiteľom.

Okrem toho, že bude zapracovaná do učebných osnov škôl vo Francúzsku, budú pomocou nej riešiť problém „detí z ulice“ v Indonézii.

Výhra bola nefinančná, znamená však obrovský kredit projektu a úspech slovenského školstva. S kolegami z Írska, Nemecka a samozrejme Francúzska sa dohodli na úzkej spolupráci.

Supertrieda opäť potvrdila, že slovenskí učitelia sú svojou úrovňou a schopnosťami príkladom pre celé európske školstvo.

TASR informovali Martina Bodnárová a Ľuboš Zaťko koordinátori projektu Supertrieda.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131