Autor textu: Archív
08.04.2014

Plechový plot pri Nedožerskej ceste dostane vďaka študentom novú tvár

Už dlhšiu dobu trápi Prievidžanov príjazdová cesta zo severu do mesta Prievidza, a tak sa študenti rozhodli navrhnúť úpravu plota pri vstupe do mesta.

Prievidza 8. apríla (TASR)

Plechový plot pri Nedožerskej ceste, ktorá je hlavným vstupom do Prievidze zo Žiliny a Martina, už nebudú "zdobiť" narýchlo nastriekané grafity.

Študenti Obchodnej akadémie (OA) v Prievidzi dnes totiž začali s jeho čistením, v priebehu dvoch až troch týždňov sa potom na ňom zrealizuje nový výtvarný návrh.

Študenti sa zapojili do e-twinningového projektu Českej republiky pod názvom E-twinningový maratón na tému Miesto, kde sa ti dobre býva. "Realizujú projekt, ktorý najskôr navrhli ako imaginárny. Jeho podmienkou je, aby sa navrhlo niečo, čo by sa malo zmeniť k lepšiemu," objasnil pedagóg z OA Prievidza Stanislav Malega.

Podľa Malegu si študenti vybrali tento plot keďže viacerí sú zo severnej časti Prievidze a tadiaľto prichádzajú do centra. "Tento plot je v strašnom stave.

Preto sme navrhli 10 výtvarných návrhov a zavesili sme to na systém e-twinningového maratónu. Potom sme urobili prezentáciu, ktorú sme posunuli pred mestské zastupiteľstvo, poslanci i mesto sa toho chytili a vyčlenili nám peniaze.

Na to začala dlhá cesta zháňania ďalších peňazí, materiálu a sponzorov, aby sme to zvládli do úspešného konca," priblížil.

Prvou etapou projektu je čistenie plota a jeho náter základnou farbou, druhou etapou by mala byť v priebehu dvoch až troch týždňov realizácia výtvarného návrhu. Ten vytvoril bývalý študent prievidzskej obchodnej akadémie Dominik Hasák, ktorý momentálne študuje dizajn v Bratislave.

"Komunikuje aj s architektom mesta Prievidza, aby to spĺňalo tiež predstavy mesta. Je tam zahrnutý znak mesta, symboly basketbalu, ktorý je pre Prievidzu typický, sponzori a tí, ktorí sa na tom podieľali, dali nám materiál, pomohli nám," uzavrel Malega.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131