Autor textu: JKarolína Jancurová
13.03.2019

Celeste Buckingham potešila deti s mentálnym postihnutím

Deň remesiel 2019 v SOŠD - Vranov nad Topľou.

Vranov nad Topľou 13. marca (Skolske.sk)

V piatok 1. marca 2019 som sa spolu so svojou mamkou Miroslavou Jancurovou zúčastnila veľmi peknej akcie, ktorej organizátorom bola SOŠ drevárska vo Vranove nad Topľou. Akcia sa niesla pod názvom DEŇ REMESIEL 2019 SOŠD - Vranov nad Topľou a jej program bol naozaj veľmi bohatý. 

My sme sa tejto veľmi milej akcie zúčastnili na pozvanie Milana Krajňáka. Je to rezbár, ktorý je známy nielen svojimi nádherným dielami z dreva, ale aj dobrým a veľkým srdcom, ktorým pomáha najmä slabým. Okrem ukážok 35 remeselníkov nás čakal veľmi bohatý kultúrny program, vernisáž drevených plastik, ukážka výroby gitár, prezentácia Slovenských opálových bani a tvorivá dielňa DÚHA - deti s mentálnym postihnutím. A práve kvôli nim precestovala Celeste Buckingham celé Slovensko. 

pic
Karolína a Celeste Buckingham

Ďakujeme Celeste za nádherné vystúpenie, na ktoré sa prišlo pozrieť naozaj veľa deti a aj ich učitelia. Stretla som sa s ňou prvýkrát a chcela som jej dať darček, ktorý ju určite potešil. Bol to obraz, na ktorom je Celeste nakreslená jemne ceruzkou. Po vystúpení som jej ho osobne dala, bola veľmi milo prekvapená.

pic
Foto: text

Pochválila ma a zato jej zo srdca ďakujem. Celeste mám rada, začala som počúvať jej pesničky. Je to mladá speváčka, ktorá vie čo chce v živote robiť. A čo sa mi na nej najviac páči? Ľudí neposudzuje či je niekto Róm alebo je zdravotne postihnutý. Ona proste robí radosť každému koho stretne. Vždy ma úsmev na tvári. Ďakujem jej za všetko a aj rezbárovi Milanovi Krajňákovi, ktorý nás na spomínanú akciu pozval. Milan Krajňak je naozajstný umelec, ktorý vyrezáva z dreva a ja obdivujem jeho prácu. 

Karolína Jancurová, 9. ročník, ZŠ s MŠ Havaj

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]