Autor textu: TASR
22.05.2019

Júlia a Juliána sú vznešené 

Sú pozoruhodne životaschopné.

Bratislava 22. mája (TASR)

Ženské meno Júlia je utvorené z rímskeho rodového mena s významom "vlasatá, mladá". Meno Juliána má latinský pôvod, s významom "patriaca rímskemu rodu Júliovcom".

      Nositeľky oboch pekných, aj keď starších a v súčasnosti menej častých mien oslovujeme Julka, Julinka.

      Júlie, Juliány, ktoré oslavujú spolu meniny 22. mája, sú odmalička pôvabné. Mohli by sme ich pokladať za odmerané, kým ony sa boja pripútať k niekomu, alebo ukázať, že sú zraniteľné. Sú aj nadmieru vznešené a výrazne spoločenské. Keďže Júlie, Juliány majú pevnú vôľu, dokážu prekonať mnohé životné ťažkosti. Nemali by sa dať celkom pohltiť prácou, ani preháňať s opatrnosťou.

      Sú pozoruhodne životaschopné. Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Šťastnými farbami Júlie a Juliány sú biela a zelená. Ochranné rastliny myší chvost, fialka, ochranné kamene koral a opál.

      Panna a mučenica SVÄTÁ JÚLIA, ktorej sviatok pripadá na 22. mája, mučenica SVÄTÁ JULIANA, ktorá sa nevzdala svojho kresťanského presvedčenia, za čo ju okolo roku 305 sťali.

      Okrem nich medzi nositeľkami tohto mena nájdeme napríklad slovenskú speváčku a výtvarníčku JÚLIU HEČKOVÚ. 

      Meno JÚLIA inšpirovalo viacerých umelcov, napríklad známa je hlavná postava divadelnej hry Williama Shakespeara RÓMEO A JÚLIA, rovnako aj švédsky spisovateľ a dramatik August Strindberg si vybral toto meno do hry SLEČNA JÚLIA.

      Karol Konárik ospieval meno z 22. mája v piesni JÚLIA, SI ČAROVNÁ, aj v produkcii skupiny The Beatles nájdeme pieseň JULIA.Čo treba vedieť o koronavíruse

Február 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]