Autor textu: Jana Ikrényiová
04.06.2019

Zbi vrece, nie nevinného! Hlásala  guerilla kampaň

Tentokrát však šlo o prevenciu. 

Nitra 4. júna (Skolske.sk)


Mostná ulica v Nitre je známa ako problémová časť mesta pod Zoborom. Tí, ktorí ju poznajú, sa jej v noci, hlavne keď sa konajú diskotéky, vyhýbajú oblúkom.
 
Na túto problematiku chceli poukázať  študentky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, a práve preto  zorganizovali guerilla kampaň v rámci školského projektu.  Uskutočnila sa práve v piatok, kedy sa stalo najviac konfliktov. Študentky chceli upútať pozornosť ľudí a upozorniť na problém opakujúcich bitiek.

V rámci projektu umiestnili na Mostnej ulici boxerské vrece, pri ktorom bol umiestnený nápis: „Zbi vrece, nie nevinného!“  Okoloidúcim ľuďom vytvorili priestor, kde si mohli vybiť svoj hnev. Taktiež na zem nakreslili obrysy ľudí, ktorí následkom bitky zomreli. Tie boli označené menom a textom: „Na druhý svet mu niekto pomohol.“

 Reakcie ľudí boli rôzne, niektorí si urobili fotografiu, ďalší prešli bez povšimnutia, ale našli sa aj takí, ktorí si do vreca udreli a niektorí vrece dokonca aj prehodili. Cieľom kampane bolo pútanie pozornosti a najmä to, aby sa o tejto problematike hovorilo. Našim cieľom bolo, aby sa ľudia zamysleli nad tým, koľkí ľudia medzi nami chodia  a potláčajú agresiu. A práve tých sme chceli naviesť, aby namiesto vyvolávania šarvátok, začali robiť napríklad bojové športy, typu box, a podobne," uviedli študentky.

pic
Foto: text
Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
Napíšte nám [email protected]