Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: Mgr. Silvia Bodláková
11.06.2019

Akčný aj oddychový víkend

Pozreli sme si animáky, rodinné filmy aj drámu.

Foto: Silvia Bodláková

Bratislava 11. júna (Skolske.sk)

Aj tak by sme mohli definovať naše aktivity počas uplynulej soboty a nedele. Sobotu sme strávili na filmovom maratóne v bratislavskom kine Mladosť na Detskom filmovom festivale CinEdu. Bolo veľmi príjemné prísť do útuľného prostredia tohto maličkého, takého rodinného kina. Naposledy som v ňom bola ešte na strednej a to je už ozaj veľmi dávno. Pozreli sme si animáky, rodinné filmy aj drámu. Filmy ocenené na rôznych festivaloch. Dcéra prvýkrát zažila živý dabing. Pri holandskom filme Kavka, ktorý sme pozerali v origináli nám na živo hovorené slovo prekladala Juliana Johanidesová len tak bezprostredne priamom pri projekcii filmu.

pic
Foto: Silvia Bodláková

V nedeľu sme trochu ráno dospali a popoludní šup na workshop Urob si svoj film. Teda pôvodne mala ísť len dcéra, ale akosi nechtiac - musím priznať - že som aj chcela, som sa pridala trochu k nim. Deti si pod vedením dokumentaristov, režiséra i kameramana ukázali ako sa robí scenár. Aj si ho urobili aj nakreslili základnú osnovu. Rozdelili si úlohy - dcéra sa stala režisérkou.

pic
Foto: Silvia Bodláková

Bolo milé vidieť, že sa deti vedeli samé dohodnúť, kto chce byť pred kamerou a kto za kamerou. Zvládli sami zhodnotiť svoje sily. Dobre si zvolili. Vyše hodiny strávili v uliciach centra Bratislavy a natočili zábery. Potom pekne vo vnútri strihali, upravovali či mazali zábery a podobne. V počítači. Dohadovali sa na tom, čo bude lepšie a čo by na budúce mali urobiť inak. Vznikol jeden malý dokument a jedna groteska. Pozrieť si ich môžete na www.cinedu.sk

Nultý ročník filmového festivali CinEdu bol vynikajúci. O rok bude ešte lepší, väčší..."


Mgr. Silvia Bodláková
Spojená škola Tilgnerova, Bratislava

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]