Autor textu: Jana Ikrényiová
17.06.2019

Bábkové divadlo myslí na deti aj v lete

Prvá letná sezónabude v divadelnej záhrade.

Foto: Hanička bez rúk - z predstavenia

Bratislava 17. júna (TASR)

 Každý júlový a augustový štvrtok pripravilo Bratislavské bábkové divadlo pre najmenších návštevníkov v rámci prázdninových podvečerov bohatý program. Sériu podujatí jeho organizátori nazvali Letodivy. TASR o tom informovala Diana Mašlejová z Bratislavského bábkového divadla.
      Prvá letná sezóna Bratislavského bábkového divadla sa bude konať v priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu).

      Na interaktívnom koncerte pre deti sa môže verejnosť zoznámiť 4. júla napríklad s Mirom Jilom, gitaristom, skladateľom a textárom, ktorý pre projekt Fíha tralala zložil piesne, ako Bager a tatrovka, Slivková pesnička a viaceré ďalšie. "O týždeň neskôr v rovnakom čase vás rozprávač a osem drevených bábok prenesú do sveta krásneho i krutého, v ktorom trpezlivosť a láska prekoná i to najhoršie zlo. To všetko v príbehu Hanička bez rúk, ktorý sa v záhrade vedľa divadla na Škultétyho predstaví 11. júla už tradične o 18.00 h," priblížila Mašlejová.

      V rovnakom čase a na rovnakom mieste si 18. júla návštevníci môžu na deke vychutnať predstavenie Noemova archa alebo Nezabudni na slona – starý biblický príbeh plný zvieratiek, fantázie a humoru v réžii Petra Weincillera. O hodinu neskôr tam bude pre návštevníkov koncert pesničkára Martina Geišberga.

     

Hudobný a divadelný program ponúka možnosť posedieť si na znova oprášenom mieste divadelnej záhrady na Škultétyho ulici a spraviť si popri počúvaní a pozeraní spoločný rodinný piknik. Letodivy Bratislavského bábkového divadla sú tu pre všetkých, ktorí chcú premeniť svoje letné štvrtkové podvečery na kultúrne zážitky pod holým nebom.

Diana Mašlejová


Máj 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
Napíšte nám [email protected]