Autor textu: Jana Ikrényiová
17.06.2019

Bábkové divadlo myslí na deti aj v lete

Prvá letná sezónabude v divadelnej záhrade.

Foto: Hanička bez rúk - z predstavenia

Bratislava 17. júna (TASR)

 Každý júlový a augustový štvrtok pripravilo Bratislavské bábkové divadlo pre najmenších návštevníkov v rámci prázdninových podvečerov bohatý program. Sériu podujatí jeho organizátori nazvali Letodivy. TASR o tom informovala Diana Mašlejová z Bratislavského bábkového divadla.
      Prvá letná sezóna Bratislavského bábkového divadla sa bude konať v priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu).

      Na interaktívnom koncerte pre deti sa môže verejnosť zoznámiť 4. júla napríklad s Mirom Jilom, gitaristom, skladateľom a textárom, ktorý pre projekt Fíha tralala zložil piesne, ako Bager a tatrovka, Slivková pesnička a viaceré ďalšie. "O týždeň neskôr v rovnakom čase vás rozprávač a osem drevených bábok prenesú do sveta krásneho i krutého, v ktorom trpezlivosť a láska prekoná i to najhoršie zlo. To všetko v príbehu Hanička bez rúk, ktorý sa v záhrade vedľa divadla na Škultétyho predstaví 11. júla už tradične o 18.00 h," priblížila Mašlejová.

      V rovnakom čase a na rovnakom mieste si 18. júla návštevníci môžu na deke vychutnať predstavenie Noemova archa alebo Nezabudni na slona – starý biblický príbeh plný zvieratiek, fantázie a humoru v réžii Petra Weincillera. O hodinu neskôr tam bude pre návštevníkov koncert pesničkára Martina Geišberga.

     

Hudobný a divadelný program ponúka možnosť posedieť si na znova oprášenom mieste divadelnej záhrady na Škultétyho ulici a spraviť si popri počúvaní a pozeraní spoločný rodinný piknik. Letodivy Bratislavského bábkového divadla sú tu pre všetkých, ktorí chcú premeniť svoje letné štvrtkové podvečery na kultúrne zážitky pod holým nebom.

Diana Mašlejová


Čo treba vedieť o koronavíruse

December 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]