Autor textu: TASR
10.07.2019

Terézia Čikoš prichádza s piesňou Letná

Zložila ju pre ňu Jana Kirschner. 

Foto: archív Teri Čikoš

Bratislava 10.07.2019 (TASR)

Talentovaná Terézia Čikoš prichádza s piesňou Letná. Autorkou jej prvej skladby je Jana Kirschner, ktorá sa na nej podieľala aj produkčne. Koučka zo speváckej súťaže The Voice Česko Slovensko tak plní svoj sľub a svojej zverenkyni pomáha otvoriť dvere do sveta šoubiznisu. TASR o tom informovala PR manažérka Janka Marczellová. 

     

Pesničku som zložila priamo pre Teri. Premýšľala som nad tým, ako urobiť skladbu, ktorá je žánrovo niekde medzi. Viem, že Terezka so svojou kapelou hrá jazz, ale takisto som tam chcela dať niečo, čo ju posunie do trochu možno popovejšej polohy.

Vyjadrila sa autorka novej piesne.

      Pieseň Letná je letný song s nádychom nostalgie. Je akousi spomienkou na stretnutie so starou láskou. „Chvíľu sa zdá, že by to mohlo znova vyjsť, ale je to len pocit, ktorý sa rozplynie a odletí,“ hovorí o skladbe jej autorka Jana Kirschner. „Je v nej veľa farieb a zvukov a myslím, že nabáda k snívaniu, retrospektíve. Vynárajú sa z nej rôzne obrazy,“  dodáva.

      Skladba vznikala v štúdiách LVGNC a Cobra Soundstudio. „Celé nahrávanie bolo skvelé. Jana so mnou celý aranžmán konzultovala. Robila mi mentorku aj v štúdiu, čo ma opäť veľmi posunulo. Mala presnú predstavu o tom, ako to má celé znieť, ale dávala priestor aj mne. Celkovo to bola veľmi príjemná spolupráca. Pracovne aj ľudsky si veľmi rozumieme,“ vyznáva sa Teri Čikoš.

      Videoklip, o ktorého réžiu i kameru sa postaral Viktor Cicko a strih Vladimíra Vrbiňáková, podčiarkuje jemnosť skladby. Je plný farieb i emócií a bez komplikovaných  príbehov či obrazov. Emotívnosť piesne umocňuje i Terezin outfit či romantické vzdušné šaty, ktoré má vo videu oblečené. Nádych nostalgie podčiarkuje aj miesto, kde sa video nakrúcalo. Klip vznikal v krásnych priestoroch v srdci Bratislavy -  v Lekárni u Salvátora. 


​​​​​​​
      „Nahliadnuť do bájnej novorenesančnej budovy legendárnej lekárne je snom asi každého Bratislavčana, vrátane mňa. Miesto nakrúcania pre mňa bola jasná voľba,“ poznamenala Teri Čikoš. Inak tomu nebolo ani v prípade Jany Kirschner: „Cez okno som s obdivom pozerala do tejto budovy a snívala, že raz tam niečo natočíme. Teraz to urobila ona. Páči sa mi, že mala od začiatku predstavu o tom, ako by to mohlo vyzerať.“

      Spoluprácu s Janou Kirschner počas aj po súťaži The Voice si mladá Bratislavčanka veľmi pochvaľuje a podľa jej slov bola pre ňu veľkou školou. „Jana ma naučila precíznosti. V hľadaní mojej pravej tváre. Naučila ma vnímať veci zmyslami. Ukázala mi jednoduchosť a jemnosť. Naučila ma robiť veci profesionálne, takže svoje rozhodnutie vybrať si ju spomedzi štyroch koučov nikdy neoľutujem,“ dodáva Terézia. 

      Rovnako pochvalne sa o spolupráci vyjadrila aj Kirschner. „Terezkina otvorenosť a radosť z muziky je inšpirujúca. Je v nej niečo, čo ma hneď chytilo za srdce. Do spolupráce s ňou som išla viac-menej intuitívne. Možno som v Terezke videla aj kúsok seba,“ uviedla na záver Jana Kirschner. 

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]