Autor textu: TASR
11.07.2019

Skupina Meredith sa vracia na hudobnú scénu 

Kapela Meredith vznikla v júli 2010.

Foto: Meredith 

Bratislava 11.07.2019 (TASR)

 Skupina Meredith sa po roku vracia na koncertné pódiá. Košická formácia si k pôvodnej trojici prizvala dvoch českých spoluhráčov. Zostavu Rob Raven (spev), Marko (bicie) a Eddie Guoth (gitara), doplnili dvaja českí hudobníci, Johny Nightmare (basgitara) a Fyery Sorrow (gitara). TASR o tom informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

      Kapela Meredith vznikla v júli 2010, prvý koncert odohrala v Košiciach vo februári 2011. Na konte má výhru v súťaži Rock Me Fest 2012, kde zvíťazila spomedzi 40 kapiel z celého Slovenska. Skupina bodovala aj na súťaži garážových kapiel Rocková maturita 2015, kde sa umiestnila na druhom mieste. Medzitým sa jej členovia z Košíc presťahovali do Českej republiky.
     

Keďže žijeme v Prahe a zostali sme z pôvodnej päťky len traja, mali sme túžbu pokračovať v tvorení a v koncertovaní, tak sme napísali pár inzerátov. Záujemcov, ktorí sa nám ozvali a mali chuť sa k nám pridať, sme vyskúšali a následne opili, človek tak spozná charakter osobnosti. Tých, ktorí sa nám páčili, sme si adoptovali. S novými členmi Johnym a Fyerym sa nám spolu veľmi dobre hrá. Cítime, že nám to spolu ladí a nielen v hudbe. Sadli sme si nielen ako muzikanti, ale aj ako ľudia. Takže to má riadnu energiu.

Hovorí líder kapely Rob Raven.
​​​​​​
      Líder Rob Raven si z Meredith na krátke obdobie odskočil k skupine TheParanoid, kde figuroval ako spevák a textár. Srdce ho však ťahalo k domovskej kapele. „Keďže sme nefungovali dlhší čas a fanúšikovia si mysleli, že sa už pod nami zľahla zem, zatvorili sme sa v novej zostave do skúšobne a začali tvoriť. Čaká nás veľa práce, ale ide to skvelo a baví nás to. Porozprávali sme sa a zhodli sme sa na tom, čo vlastne chceme spoločne vytvoriť. Pracujeme na novej skladbe "4 Days in Delirium", ku ktorému bude veľmi zaujímavý klip, ktorý poslucháčov vtiahne do deja,“ vysvetľuje Rob.
      Ak sa všetko podarí, vyrazí kapela v roku 2020 na jarné turné. „Chystáme novú, priam divadelnú šou s novým zvukom a aranžmánmi, ktorú postupne plánujeme a po kúskoch dávame dokopy. Už nám chýba pódium a spolužitie s fanúšikmi, ktorí s nami zostali a sú nám verní, čo si veľmi vážime. Tešíme sa na všetkých tých, ktorí nás prídu podporiť a spoločne sa zabaviť,“ uzatvára Rob Raven.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]