Autor textu: Školské.sk
16.07.2019

Opera nie je nuda, dokonca dokáže byť aj poriadne bláznivá!

Presvedčia vás o tom španielski The Opera Locos na festivale Viva Musica!

Foto: Zdroj: Viva Musica

Bratislava 16.07.2019 (Skolske.sk)

.
Medzinárodne úspešný projekt The Opera Locos z dielne španielskej produkčnej spoločnosti Yllana sa v júli predstaví na festivale Viva Musica!. Večer plný najslávnejších operných hitov všetkých čias sľubuje nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu.
  
Možno si pamätáte na hudobnú show v podaní štyroch svetových virtuózov PaGAGnini, ktorí na festivale Viva Musica! pred tromi rokmi zožali veľký úspech. Umelci zaútočili na bránice návštevníkov, ktorí si z koncertu okrem širokého úsmevu na tvári odniesli aj prvotriedny hudobný zážitok. Španielsky súbor Yllana minulý rok do svojho repertoáru zaradil novú hudobno-divadelnú show – bláznivú paródiu na operu s názvom The Opera Locos. V podaní piatich špičkových operných spevákov zaznejú najznámejšie árie z opier ako Carmen, Turandot, Čarovná flauta či Hoffmannove poviedky. Večer plný nápaditého humoru a nečakaných hudobných prekvapení sľubuje nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu a poteší nielen operných nadšencov, ale aj úplných operných laikov.
 

Festival Viva Musica! je už 15 rokov dôkazom, že klasika nie je nuda. Preto sme veľmi radi, že sa nám tento rok podarilo do Bratislavy pozvať The Opera Locos, bláznivú opernú show plnú kvalitnej hudby, humoru a typického španielskeho temperamentu.

Hovorí riaditeľ festivalu Viva Musica!, Matej Drlička.
 
Španielsky súbor Yllana vznikol v roku 1991 a počas svojej kariéry odohral doposiaľ asi dvanásťtisíc predstavení v 44 krajinách sveta. Súbor sa predstavil na tých najväčších svetových divadelných festivaloch v Kanade či v New Yorku a vo svojom repertoári má viac ako tridsať rôznych projektov, za ktoré získal okrem iného aj španielsku cenu Max Prize za najlepšie detské predstavenie v roku 2012. Nenechajte si ujsť slovenskú premiéru projektu The Opera Locos 18. júla 2019 v Ateliéri Babylon v Bratislave.
 

Aký bude júl na Viva Musica! festivale?


Po vypredaných koncertoch Janoska Ensemble a islandského hudobníka Ólafura Arnaldsa sa môžu milovníci hudby a umenia tešiť na hudobno-divadelnú show The Opera Locos (18.7., Ateliér Babylon), bláznivú opernú paródiu plnú nečakaných hudobných prekvapení, ktorá poteší nielen operných nadšencov, ale aj úplných operných laikov. Najznámejšie árie z opier ako Carmen, Turandot, Čarovná flauta či Hoffmannove poviedky zaznejú v podaní piatich špičkových operných spevákov a prinesú nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu.
 
Ponuku júlových koncertov doplní projekt britského skladateľa a violončelistu Petra Gregsona, ktorý absolútne originálnym spôsobom prepája „staré s novým“. Jeho projekt Bach Recomposed (25.7., Veľký evanjelický kostol) je súčasťou úspešnej série rekompozícií kultových diel klasickej hudby iniciovanej nemeckým vydavateľstvom Deutsche Grammophon a prináša nový pohľad na známe Bachove violončelové suity. Gregson ich upravil pre 6-členný violončelový ansámbel a elektroniku. Záber tohto umelca je pritom nesmierne široký: okrem klasickej hudby a komponovania píše aj filmovú hudbu a veľa aranžuje. Ako interpret a aranžér spolupracoval napríklad aj s Hansom Zimmerom či Edom Sheeranom.
 


Projekt Štvorkoncert (31.7., Stará tržnica) bude veľkou symphony session a narodeninovým darčekom pre festival v podaní Katarzie, Jany Kirschner, Dana Bártu a skupiny Korben Dallas v sprievode symfonického orchestra pod taktovkou Braňa Kostku. V nových aranžmánoch interpreti uvedú svoje najväčšie hity, zaznejú ale aj viaceré novinky a nové spojenia vo forme duetov.
 

Prehľad najbližších koncertov Viva Musica! festivalu

 18.7., Ateliér Babylon – The Opera Locos
25.7., Veľký evanjelický kostol – Bach Recomposed by Peter Gregson
31.7., Stará tržnica – Štvorkoncert: Jana Kirschner, Katarzia, Dan Bárta & Korben Dallas
7.8., Stará tržnica – Nemanja Radulović & Double Sens
8.8., Námestie pri Eurovea – Silent Piano Experience (voľný vstup)
16.8., Slovenský rozhlas – Víkingur Ólafsson: Obrázky z výstavy
22.8., Stará tržnica – Pavol Barabáš: Symfónia o Zemi

 
 

Čo treba vedieť o koronavíruse

December 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]