Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: Školské.sk
19.07.2019

Zaži džungľu na vlnách Dunaja 

Pre účasť na podujatí je potrebné vyplniť registračný formulár do 19. júla

Foto: BSK

Bratislava 19.07.2019 (Skolske.sk)


Už tento víkend sa môžete prepádlovať cez najväčšiu džungľu Strednej Európy a to počas nevšedného podujatia Green Weeku s názvom Zaži džungľu. Milovníci vody sa tak môžu oddať vodáckemu dobrodružstvu na najväčšom zaplavovanom území Karpatskej kotliny. Prihlásiť sa dá do piatku 19. júla 2019. Cieľom podujatí je pútavo predstaviť krásy prírody, vyskúšať si tradície našich predkov na vlastnej koži a uskutočniť akčné „výpady“ v destinácii Dunajské ostrovy.
 

Je to séria podujatí, podporujúca ekoturistiku, ktorá spája náš región s maďarským regiónom Szigetköz. Ide o jedno-a viacdňové zábavné, interaktívne podujatia, ktoré zároveň ukazujú aj prírodné hodnoty našej krajiny. Realizujú sa od jari do jesene na bicykloch, člnoch a kombinovane. Určené sú pre širokú verejnosť každej vekovej kategórie.

Priblížil bratislavský župan Juraj Droba.
 

pic
Foto: BSK

Počas podujatia Zaži džungľu, ktoré sa koná od 20. do 21. júla 2019 vo vnútrozemskej delte na rozhraní regiónov Szigetköz a Žitný ostrov s jej niekoľko sto ostrovmi, môžete objavovať tri oddelené povodia. Začiatok je v ramennej sústave Cikolai, potom sa prechádza na Starý Dunaj, večer sa pokračuje preplavením na slovenskú stranu do žitnoostrovských ramien. Prenocovanie je pripravené v kempe v Dobrohošti, niekdajšej slávnej pastierskej i rybárskej obci. Ráno sa účastníci vracajú späť do Maďarska, ale po inej vodnej trase. Počas túry nebude chýbať osem zastávok so zaujímavými úlohami pre účastníkov.


Pre účasť na podujatí je potrebné vyplniť registračný formulár do 19. júla 2019 na http://greenweek.pisztrangkor.hu/slo/greenweek/dzsungelkalandok.html
 
Systém prihlásenia je z bezpečnostných dôvodov dvojstupňový. Na zadanú e-mailovú adresu príde registračný e-mail a kliknutím naň potvrdíte následne vašu prihlášku. Akceptované sú len potvrdené prihlášky.

Akcie sú podporené Programom spolupráce Interreg V-A SK-HU v rámci projektu DANUBE BIKE&BOAT a sú bezplatné.  Viac informácií sa dozviete na: http://greenweek.pisztrangkor.hu/slo/greenweek/dzsungelkalandok.html

pic
Foto: BSK

Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]