Autor textu: TASR
11.08.2019

Záleská divadelná púť

V detskom programe sú aj predstavenia Osmijankove rozprávky.

Foto: Záleská divadelná púť

Bratislava 11.08.2019 (TASR)

 Medzinárodný festival divadla pre deti neďaleko Bratislavy ukončí leto detskými divadelnými predstaveniami, tradičným francúzskym cirkusom a koncertmi. V poradí 9. ročník Záleskej divadelnej púte sa uskutoční v piatok a sobotu - 30. a 31. augusta. Časť obce Zálesie sa premení na festivalový areál s divadelným šapito, hudobným pódiom, interaktívnou maringotkou a umeleckými zónami. V programe figurujú slovenskí i zahraniční divadelníci, hudobníci a ďalší talentovaní umelci.
      

V priebehu deviatich rokov u nás vystúpilo približne 700 umelcov, na čo sme veľmi hrdí, pretože si celý festival organizujeme sami. Chceme deťom a ich rodičom priniesť čistú radosť z umenia. Na Slovensku sme sa s podobným festivalom, ako je ten náš, nestretl.

Hovorí Peter Derevenec, jeden n organizátorov Záleskej divadelnej púte, ktorej organizátori získali v roku 2017 ocenenie Dobrovoľník roka 2017 z rúk prezidenta SR. 

      Medzi lákadlá tohtoročného podujatia patria detské strašidelné predstavenie Čarodejnice Nového divadla, podľa príbehu Roalda Dahla, a tradične i Bábkové divadlo na Rázcestí. "Predvedú sa poctiví tradiční cirkusanti Clap Clap Circo s umelcami z Uruguaja a Argentíny, ale aj francúzsky cirkus Cirk Biz Art s akustickou šou. Orchester Jeana Valjeana S Hudbou Vesmírnou potešia fanúšikov originálnej hudobnej zábavy," avizujú organizátori, ktorí pripravujú program predovšetkým pre deti, ale vďaka pestrosti vystupujúcich je festival obľúbený nielen medzi rodinami s deťmi.

      V detskom programe sú aj predstavenia Osmijankove rozprávky o princeznách Bratislavského bábkového divadla, Lomidrevo divadla Na hojdačke, klasická rozprávka Danka a Janka od Neline alebo zábavné hudobné vystúpenie s pesničkami Mira Jila.

      Divadelný program spestria vystúpenia zoskupení a kapiel ako X-Band, Longital Suita, LUVVER, La3no Cubano. Ľudovú hudbu s miestnymi drumbľovými melódiami zahrá šamorínska skupina Varkocs.
​​​​​​​
      V priebehu dvoch festivalových dní sa predvedie viac ako 70 účinkujúcich. V parku Zálesíčko v obci Zálesie bude čakať návštevníkov aj gastro časť s tradičnými i street food prevádzkami, knižný antikvariát, lokálni predajcovia a osvetová zóna s neziskovými organizáciami. Vstup na podujatie je voľný.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Február 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]