Autor textu: Lucia Petríková
16.08.2019

Trenčianska detská univerzita štartuje už o pár dní!

V utorok, 20. augusta sa začína ďalší ročník Trenčianskej detskej univerzity. 

Foto: TNUAD

Trenčín 16.08.2019 (Skolske.sk)

Aj tento ročník sa stretol s obrovským záujmom rodičov a detí.  Slávnostné otvorenie detskej univerzity je naplánované na 20. augusta v aule Fakulty špeciálnej techniky. Potom sa deti zoznámia s robotmi a v rámci rôznych podnetných aktivít zistia, ako pracujú namiesto ľudí. Taktiež si s nimi budú môcť zasúťažiť. Malí vedci na prázdninách v Trenčianskej univerzite strávia zaujímavé chvíle aj v špičkových laboratóriách, kde sa zmenia na testovacích inžinierov a budú mať možnosť vyskúšať si rôzne technické vymoženosti, spoznať svet pod mikroskopom a vyskúšať si napríklad vznášadlo.  V univerzitnom svete sa nesťažuje, v univerzitnom svete sa tvorí a tak na prázdninujúce deti čaká aj veľmi zaujímavý kreatívny workshop s názvom „Zmeň Slovensko – vytvor si vlastnú stranu“. Odbornú ruku nad ním drží Katedra politológie.

Už v minulom ročníku mali zúčastnené deti možnosť nahliadnuť do výroby automobilov v rámci Junior automobilovej akadémie. Univerzita v nej spolupracovala so spoločnosťou Adient. V tomto ročníku spoznajú výrobu automobilových interiérov v spoločnosti Yanfeng, kde majú tiež pripravený zaujímavý program.

pic
Foto: Program detskej univerzity 2019

„Väzba našej univerzity na technologické firmy je silná a sme radi, že máme partnerov, s ktorými môžeme počítať nielen pri výskume, vývoji a štúdiu našich odborníkov, ale aj pri takýchto milých vzdelávacích letných aktivitách, ktoré robíme pre verejnosť a robíme ich s radosťou. Bol by som nesmierne rád, ak by bolo možné zvýšiť počet zúčastnených detí, žiaľ vzhľadom na kapacitu laboratórií to nie je možné. Už druhý rok sme vymenili kvantitu za kvalitu a veľmi nás teší obrovský záujem a pozitívna spätná väzba od rodičov“.„Väzba našej univerzity na technologické firmy je silná a sme radi, že máme partnerov, s ktorými môžeme počítať nielen pri výskume, vývoji a štúdiu našich odborníkov, ale aj pri takýchto milých vzdelávacích letných aktivitách, ktoré robíme pre verejnosť a robíme ich s radosťou. Bol by som nesmierne rád, ak by bolo možné zvýšiť počet zúčastnených detí, žiaľ vzhľadom na kapacitu laboratórií to nie je možné. Už druhý rok sme vymenili kvantitu za kvalitu a veľmi nás teší obrovský záujem a pozitívna spätná väzba od rodičov“.

rektor Jozef Habánik.

Deti spoznajú ako správni študenti aj študentský život a to napríklad prostredníctvom tvorivých dielní, kde si vytvoria svoj vlastný univerzitný odznak.

Súčasťou budú, okrem vzdelávania, tak ako vždy aj bohaté  športové aktivity, pretože pohyb je to, na čom si Trenčianska univerzita mimoriadne zakladá. Okrem úspešného hokejového mužstva a množstva individuálnych športových reprezentantov neustále investuje do športového vybavenia. Toto leto bola dokonca pre študentov a zamestnancov zavedená novinka – bike sharing. Malí bakalárikovia si vyskúšajú svoje športové zdatnosti v streľbe z luku, hode granátom, na chodúľoch a v rôznych ďalších zábavných pohybových disciplínach.

Tohtoročná detská letná univerzita bude ukončená vo štvrtok 22. augusta o 14.00 hod. slávnostnou promóciou v aule Trenčianskej univerzity.

Trenčianska detská univerzita sa koná pod záštitou rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne doc. Ing. Jozefa Habánika, PhD. a je určená malým študentom – žiakom základných škôl vo veku od 9 do 14 rokov, v ktorých chceme zábavnou formou prostredníctvom tohto projektu stimulovať chuť vzdelávať sa.

pic
Foto: Detská univerzita 2018
pic
Foto: Promócie detskej univerzity 2018
Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
Napíšte nám [email protected]