Autor textu: EUHA
09.09.2019

Prvý ročník Baltic Student Hockey Cup úspešne ukončený

Okrem športovej časti, sa súčasne s turnajom konala aj konferencia.

Foto: SHLRU Zástupcovia EUHL - Jaroslav Straka, SHL – Anton Khramtsov a domáceho klubu SKA Petrohrad vhadzujú otváracie buly turnaja.

Bratislava 09.09.2019 (Skolske.sk)


V dňoch 27. až 30. augusta 2019 sa v Petrohrade uskutočnil prvý ročník Baltského študentského hokejového pohára, ktorý je organizovaný Ruskou študentskou hokejovou asociáciou s podporou Ministerstva športu Ruskej federácie ako aj Ruskou hokejovou federáciou.

Turnaja sa zúčastnili Petrohradský študentský výber, Lotyšský univerzitný výber, univerzitný tím Tallinn Kings z Estónska a univerzitný hokejový tím Univerzity Pardubice z Českej republiky.

Okrem športovej časti, sa súčasne s turnajom konala aj medzinárodná konferencia z názvom „Úloha študentského hokeja v oblasti medzinárodných športových a vzdelávacích výmen a spolupráce medzi univerzitami“.  Hlavným cieľom konferencie a stretnutí medzi univerzitami bolo nadviazanie spolupráce medzi univerzitami a vzájomné oboznámenie sa o možnostiach spoločného postupu súvisiaceho s realizáciou výmenných medzinárodných programov pre študentov-hokejistov ako aj ich spolužiakov a profesorov.

Konferencie sa zúčastnili zástupcovia z viac ako desiatich vysokých škôl a študentských hokejových asociácií z Ruska, USA, Českej republiky, Slovenska, Estónska a Lotyšska. Prezentáciami a otvorenou diskusiou sa identifikovali oblasti pre spoluprácu nielen na poli univerzitného hokeja ale aj výmeny učebných metód, odborných výmen a synergií rôznych technologických fakúlt.

Baltský študentský hokejový pohár je nový projekt, ktorý plánuje Ruská študentská hokejová asociácia (SHL) v spolupráci s Európskou univerzitnou hokejovou asociáciou (EUHA) a American Collegiate Hockey Association (ACHA) každoročne opakovať s cieľom rozvíjať a popularizovať medzinárodné vzťahy v rámci študentského hokeja. Od turnaja ako aj od konferencie sa z dlhodobého hľadiska očakáva vytvorenie nových príležitostí (tzv. “positive snow-ball effect) pre študentov, športovcov ako aj pre profesorov a technických špecialistov zamestnaných vysokými školami, ktoré sprostredkovávajú duálnu kariéru v športe a vzdelaní.

Výsledky zápasov:
 

Skupinová fáza27. augustaSHL Petrohrad -  Univerzitný tím Lotyšska 5: 6Univerzita Pardubice– Tallin Kings 3: 0 28. augustaUniverzitný tím Lotyšska - Univerzita Pardubice 10: 0SHL Petrohrad – Tallin Kings 12: 1 29. augustaUniverzitný tím Lotyšska – Tallin Kings 5: 2SHL Petrohrad - Univerzita Pardubice 8: 3  30. augustaZápas o 3. miesto:Univerzita Pardubice - Tallin Kings 9: 2 fináleSHL Petrohrad – Univerzitný tím Lotyšska 6: 2  

Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
Napíšte nám [email protected]