Autor textu: ALL STAR SCHOOL
25.10.2019

Štartuje ALL STAR SCHOOL - školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom

Nie je rozhodujúce koľko rekordérov školu navštevuje, ale koľko žiakov sa pravidelne hýbe.

Foto: ALL STAR SCHOOL

Bratislava 25.10.2019 (Skolske.sk)

 Komplexný multimediálny projekt popularizácie športu a pohybových aktivít pre deti a mládež MÔŽEBYŤ.SK spúšťa druhý ročník populárnej celoslovenskej súťaže pre základné a stredné školy. Po druhýkrát sa tak hľadajú v rámci súťaže „ALL STAR SCHOOL – školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom“. Odbornými partnermi projektu sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Národné športové centrum a Slovenská asociácia športu na školách. 

Súťaž prioritne nevyzdvihuje len nadpriemerne talentovaných športovcov, ale sleduje oveľa dôležitejšie poslanie – aby sa pravidelný pohyb stal prirodzenou súčasťou životného štýlu čo najväčšej skupiny detí a mládeže na Slovensku a to bez ohľadu na ich športovú a pohybovú zdatnosť. Okrem rodičov sú to práve „neviditeľní hrdinovia“ - teda učitelia, tréneri a pracovníci s mládežou, na ktorých pleciach stojí táto veľká výzva a ktorí nad rámec svojich povinností a často aj bez potrebného športového zázemia a vybavenia investujú množstvo svojho času, energie a nadšenia s cieľom motivovať a vybudovať u detí a mládeže prirodzený vzťah a lásku k športu a pohybovým aktivitám. Veľmi si ich prácu vážime a chceme im touto formou aspoň symbolicky za všetko poďakovať, ich prácu spropagovať a tri školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom odmeniť hodnotnými street workoutovými ihriskami.

Hovorí koordinátor projektu, Ing. Martin Michalica z občianskeho združenia Šedý medveď.

V súťaži „ALL STAR SCHOOL – školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom“ nie je rozhodujúce – koľko rekordérov a šampiónov školu navštevuje, ale koľko žiakov sa pravidelne hýbe a len tak pre radosť si aj zašportuje. A práve tieto typy škôl si zaslúžia našu pozornosť a mali by ísť pozitívnym príkladom ostatným. 

Do súťaže sa môžu školy prihlásiť do termínu 15. 11. 2019 na stránke www.mozebyt.sk/all-star-school/ . Každá základná či stredná škola v súťaži vystupuje ako jeden súťažný tím a uchádza sa o hlasy verejnosti. Tri školy, ktoré najviac žijú pohybom a športom získajú od generálneho partnera súťaže, spoločnosti Veríme v Zábavu, s.r.o., street workoutové ihriská v celkovej hodnote 17 500 eur. Viac informácií o súťaži nájdete na www.mozebyt.sk/all-star-school/  .

Tento projekt finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj – najlepšie miesto pre život. Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.

Ing. Martin Michalica

Novoročné prijatie členov Slovenskej rektorskej konferencie prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou

Január 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131