Autor textu: Školské.sk
31.10.2019

Korben Dallas zverejnili klip Prístav a vyrazili na Bazén Tour

V klipe okrem skupiny a jej vokalistiek vystupujú aj tanečníci.

Foto: Korben Dallas -  autor foto Tomáš Benedikovič

Bratislava 31.10.2019 (Skolske.sk)

Korben Dallas zverejnili klip k skladbe Prístav z tohtoročného albumu Bazén. Nejde pritom o albumovú verziu skladby, ale o nahrávku z koncertu, ktorý kapela odohrala v banskobystrickom Divadle Štúdio tanca. V klipe okrem skupiny a jej vokalistiek vystupujú aj tanečníci divadla s choreografiami, ktoré si pripravili na septembrový koncert.
 
Keďže išlo o zachytenie skladby v jej živej podobe, proces výroby klipu sa výrazne odlišoval od bežných postupov. “Keď sme klip točili, najprv sa mi to vôbec nezdalo,” hovorí basgitarista Lukáš Fila. “Nemali sme žiadnu skúšku, žiadne extra prípravy pred koncertom, žiadne opakovanie pesničky, aby bolo čo najviac záberov. Nedialo sa nič z toho, na čo sme pri klipoch zvyknutí. Keď som ale potom videl výsledok, padla mi sánka. Keby sme to plánovali a stokrát prehrávali, nevypálilo by to tak dobre – po obrazovej, ani po zvukovej stránke."

Režisérka Ivona Lichá si tiež uvedomovala, že proces natáčania klipu nenecháva priestor pre omyly.
 

Keď som Prístav točila, cítila som veľkú zodpovednosť za výsledok a snažila som sa maximálne sústrediť. Bol to ale natoľko silný a krásny zážitok, že som napriek tomu mala celý čas zimomriavky

Autor citacie... 
Nový koncertný klip slúži aj ako pozvánka na jesennú Bazén Tour, ktorá odštartovala minulý víkend vypredanými klubovými koncertmi na východnom Slovensku. Korben Dallas sa predstavili v Humennom a v Prešove, pričom v prešovskom Stromoradí umocnil elektrickú klubovú atmosféru aj stagediving speváka Juraja Benetina, ktorý pri skladbe Beh skončil na rukách divákov. Turné pokračuje vo štvrtok 7. novembra v bratislavskom Majestic Music Clube, kde sa okrem Korbenov predstaví aj český spevák, držitel Ceny Anděl David Stypka so skupinou Bandjeez. Nasledovať budú klubové koncerty v Trnave a Martine, a v decembri turné uzavrú opäť dvojkoncerty so Stypkom, tentokrát v Brne a Prahe. Vstupenky na slovenské koncerty turné sa predávajú v sieti Ticketportal.
 
Zvyšné termíny Korben Dallas “Bazén Tour” – jeseň 2019:
 
7. 11. Bratislava – Majestic Music Club (+ David Stypka & Bandjeez)
20. 11. Trnava – Malý Berlín
22. 11. Martin – Bar Museum
2. 12. Brno – Fléda (+ David Stypka & Bandjeez)
3. 12. Praha – Lucerna Music Bar (+ David Stypka & Bandjeez)
 

  
Matúš Németh
manažér Korben Dallas

Čo treba vedieť o koronavíruse

Máj 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň trávenia, Medzinárodný deň príslušníkov mierových misií OSN
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131