Autor textu: Školské.sk
23.11.2019

Študenti Univerzity Komenského opäť zvíťazili na Medziuniverzitných majstrovstvách sveta

Mali zastúpenie takmer vo všetkých disciplínach.

Bratislava 22.11.2019 (Skolske.sk)

Tím študentov Univerzity Komenského zvíťazil v konkurencii 60 univerzít sveta a obhájil tak minuloročné víťazstvo z Barcelony. Druhé miesto patrí Univerzite Le Creusot, na treťom mieste sa umiestnilo České vysoké učení technické v Prahe, na štvrtom Univerzita St. Petersburg a piata priečka patrí Asociácii univerzít v Gente. Piaty ročník Medziuniverzitných majstrovstiev sveta sa tento rok konal v chorvátskom meste Pula od 13. do 17. novembra 2019.

Univerzitné „olympijské hry“ sú prehliadkou súťaženia študentov, amatérskych športovcov, v rôznych športových disciplínach. Ide o futbal, futsal, volejbal, basketbal a tenis, no nechýbajú ani menej tradičné športy ako hádzaná, rugby, bedminton, plávanie, šach a súťaž cheerleaderiek. Za víťazstvo v jednotlivých športoch dostáva univerzita body do konečného hodnotenia.

Do Chorvátska vycestovalo 129 študentov pod vedením deviatich trénerov a vedúceho výpravy Martina Dovičáka. „Študenti ukázali nesmiernu súdržnosť a navzájom sa podporovali pri každej príležitosti, takže v každom zápase mali naši športovci priam domácu podporu. Tá fascinovala nielen súperov, ale aj organizátorov, ktorí často viac sledovali dianie v hľadisku ako na ihrisku,“ hovorí o atmosfére v Pule Martin Dovičák.

Študenti UK mali zastúpenie takmer vo všetkých disciplínach. Najlepšie sa im darilo v ženskom basketbale, v tenise a v cheerleadingu, v ktorých získali prvé miesta, v ženskom futsale a atletike získali striebro a bronz im patrí za ženský volejbal a stolný tenis.