Autor textu: Školské.sk
29.11.2019

Deň nádejných Expertov a Všetkovedkov

28. november priniesol do 1103 slovenských škôl netypickú atmosféru.

Foto: Talentída, n. o.

Bratislava 29.11.2019 (TASR)


Zmes zvedavosti, očakávania, napätia, radosti a niekedy aj pár slzičiek. Lebo malí druháčikovia vedia byť veľmi nešťastní, ak sa pomýlia alebo niečo nevedia.

Do lavíc zasadlo viac ako 36 000 žiakov, aby zabojovali o titul VŠETKOVEDKO alebo EXPERT.

pic
Foto: Talentída, n. o.

Do školy na Karloveskej ulici v Bratislave prišiel súťažiacich povzbudiť sám Všetkovedko. So všetkými deťmi si potriasol rukou, k niektorým si sadol aj do lavice a po celý čas im všetkým silno držal palce. Niektorí hravo odpovedali na všetky otázky, niektorí sa aj potrápili a niečo nové naučili. Napríklad to, čo robí kronikárka alebo primátor, ako sa anglicky povie chladnička, prípadne koľko hodín ukazujú hodinky presne napoludnie.

pic
Foto: Talentída, n. o.

Budúcich Expertov sme navštívili na Gymnáziu na Pankúchovej ulici v Bratislave. Hoci sú už „veľkí“, predsa netajili zvedavosť. Primáni, ktorí sa do Experta zapojili po prvý raz, prišli s očakávaním, čo sa bude diať. Tí starší a skúsenejší boli zvedaví, aké otázky ich tento rok v testoch čakajú. Jeden maturant neváhal prísť súťažiť aj napriek tomu, že mal riaditeľské voľno v deň stužkovej.

Aj my sme boli zvedaví, ktoré súťažné témy si budú vyberať a či ich osloví tohtoročná novinka s otázkami o Slovensku s názvom Od Dunaja k Tatrám. Kto sa chcel stať Expertom v tejto téme nesmel zaváhať nad otázkami: akému druhu hudby sa venuje slovenský spevák, ktorého priezvisko je súčasne názvom stromu, v ktorom slovenskom meste bola korunovaná Mária Terézia, koľko je na Slovensku „trojmedzí“, v akom slohu tvoril Majster Pavol z Levoče či ktorá šelma, žijúca na Slovensku, je najväčšia.
​​​​​​​

pic
Foto: Talentída, n. o.

Fotografie zo súťaže sú dôkazom, že všetci súťažiaci si tento výnimočný deň užili naplno. A hoci ešte nevieme, kto získa titul, potlesk za odvahu a poctivý výkon si zaslúžia všetci.

pic
Foto: Talentída, n. o.
pic
Foto: Talentída, n. o.
pic
Foto:Talentída, n. o.
pic
Foto: Talentída, n. o.
ŽILINA: Jarné prázdniny v Rosenfeldovom paláci

Február 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň kvetinového dizajnu
· Európsky deň rovnosti odmeňovania
· Medzinárodný deň zriedkavých chorôb
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131