Autor textu: Školské.sk
17.12.2019

Stovka žiakov z celého Slovenska súťaží v učení jazykov

Celoslovenské finále jazykového šampionátu pre školy spozná víťaza v januári.

Foto: WocaBee

Bratislava 17.12.2019 (Skolske.sk)

V týchto dňoch vrcholí na slovenských základných a stredných školách unikátna súťaž v učení jazykov. Súťaž je určená pre všetky cudzie jazyky, žiaci súťažia online a kritériom hodnotenia je usilovnosť v učení nových slovíčok. Jazykový WocaBee šampionát prebieha od októbra v troch kolách, v súčasnosti usiluje o víťazstvo v celoslovenskom finále celkovo 103 žiakov z ôsmich víťazných tried z každého kraja. Slovíčka sa učia formou hry v aplikácii a každý z nich denne precvičí rôznymi spôsobmi 200 úloh. Triedu a žiaka, ktorí sa cudzí jazyk na celom Slovensku učili najusilovnejšie, spoznáme začiatkom budúceho roka.

Netradičnú jazykovú súťaž organizuje na školách poskytovateľ aplikácie WocaBee na učenie cudzích slovíčok. Už druhý školský rok WocaBee pomáha učiteľom s výučbou jazykov na školách, zjednodušuje im prácu a žiakov motivuje k učeniu. Princíp je veľmi jednoduchý – učiteľ priebežne zadáva do aplikácie balíky slovíčok a fráz, ktoré sa majú žiaci naučiť a doma precvičovať. Za precvičovanie slovíčok získavajú body, tzv. WocaPoints - čím viac precvičujú, tým viac bodov získajú a viac sa naučia. Práve usilovnosť v učení je kritériom hodnotenia úspechu v Jesennom WocaBee šampionáte.  V každom kole víťazí trieda, ktorá získa najvyšší priemerný denný počet WocaPoints na žiaka.

Jesenný WocaBee šampionát odštartoval v októbri okresnými kolami, výhercovia postúpili v novembri do krajských súťaží, a tí najlepší z každého kraja aktuálne bojujú o výhru v celoslovenskom finále. Z jednotlivých krajov do národného kola postúpili nasledovné triedy:

·        Trieda TE.A z Gymnázia Ľ. Štúra vo Zvolene (Banskobystrický kraj)
·        Trieda 7.A na Základnej škole Žitavská 1 v Bratislave (Bratislavský kraj)
·        Trieda 2.0A z Gymnázia P.J. Šafárika v Rožňave (Košický kraj)
·        Trieda 1.B z Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach (Nitriansky kraj)
·        Trieda 8.B zo Základnej školy SNP1 v Humennom (Prešovský kraj)
·        Trieda 5.A. zo Základnej školy Mallého 2 v Skalici (Trnavský kraj)
·        Študenti jazykovej školy The Guide z Partizánskeho (Trenčiansky kraj)
·        Trieda 9.B na Základnej škole M. Medveckej v Tvrdošíne (Žilinský kraj)


Žiakov učenie slovíčok v aplikácii baví, počas krajského kola sa každý deň venovali cudzím jazykom veľmi intenzívne. Priemerný denný počet získaných WocaPoints na žiaka bol približne 400, čo zodpovedá zhruba 200 správnym odpovediam pri precvičovaní. V celoslovenskom kole sa finalisti nové slovíčka učia ešte dôkladnejšie, keďže titul celoslovenského šampióna majú už na dosah.

​​​​​​​Programátor Michal Ošvát, ktorý je autorom aplikácie hovorí:

WocaBee je školám k dispozícii už druhý školský rok, a veľmi ma tešia všetky pozitívne ohlasy od učiteľov aj  žiakov. Preto sme sa v tomto roku rozhodli podporiť ich motiváciu k učeniu ešte viac, prostredníctvom celoslovenskej online súťaže s cenami. Okrem výhier v jednotlivých kolách je však pre všetkých žiakov odmenou najmä zlepšenie ich jazykových vedomostí, ktoré sú pre ich budúcnosť to nejcennejšie.

WocaBee vyhlási celkového víťaza súťaže Jesenný WocaBee šampionát začiatkom januára 2020. Držíme všetkým usilovným žiakom palce!
  
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––WocaBee je webová aplikácia na učenie cudzích slovíčok, ktorá je dostupná online na www.wocabee.app. Učiteľ priebežne pridáva do aplikácie balíky slovíčok, ktoré sa majú žiaci naučiť. Zadávanie je vďaka funkcii inteligentnej predikcie veľmi rýchle a pohodlné, a vytvorený balík môže byť použitý pre inú triedu, prípadne na ďalší školský rok. Žiaci si slovíčka precvičia na domácu úlohu v stanovenom termíne. Na precvičovanie je použitých 5 rôznych metód a aplikácia sa každému individuálne prispôsobuje podľa toho, v ktorých slovíčkach robí žiak chyby - využíva tzv. umelú inteligenciu. WocaBee umožňuje aj spustiť písomky, ktoré sú ihneď automaticky vyhodnotené. WocaBee sa na slovenských školách používa už druhý školský rok. Doteraz aplikáciu vyskúšalo už takmer 30 000 žiakov a 1300 učiteľov na Slovensku aj v zahraničí, ktorí jej v hodnotení pridelili 5 z 5-tich hviezdičiek. Jej autorom je mladý slovenský programátor Michal Ošvát, ktorý aplikáciu vyvíjal priamo v spolupráci s pedagógmi na školách.

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]