Autor textu: Školské.sk
24.01.2020

Tohtoročný ples Prešovskej univerzity mal humánny rozmer

Noblesné dámy i pánov odprevádzali k stolom študenti odetí v dobových kostýmoch.

Foto: PU Prešov

Prešov 24.01.2020 (Skolske.sk)

Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU) patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov. Výťažok z tomboly tohtoročného plesu sa rozhodla univerzita venovať ľudom, postihnutým tragickou udalosťou na Mukačevskej ulici.
  
Národná kultúrna pamiatka a zároveň jedna z najvýznamnejších technických pamiatok na Slovensku -  Solivar Prešov už po štvrtý krát hostila Reprezentačný ples Prešovskej univerzity. Každoročne sa ho s obľubou zúčastnia desiatky hostí z radov zamestnancov univerzity, študentov ale i priateľov z externého prostredia. Nebolo tomu inak ani tento rok, kedy sa 23. ročníka plesu zúčastnilo vyše 130 hostí, ktorých už tradične vítal hostiteľ večera rektor univerzity prof. Peter Kónya s manželkou. Noblesné dámy i pánov za hudobného sprievodu pod taktovkou doc. Karola Medňanského odprevádzali k stolom študenti odetí v dobových kostýmoch.
 

pic
Foto: PU Prešov

Som rád, že ples našej univerzity, konajúci sa v týchto krásnych historických priestoroch Budovy skladu soli, už roky pozitívne rezonuje v Prešove a jeho okolí. Vzhľadom na tragickú udalosť, ktorá sa v závere minulého roka stala na Mukačevskej ulici  sme sa tento rok rozhodli venovať výťažok z tomboly týmto poškodeným.

Priblížil na úvod plesu rektor  Kónya. O tom, že dané gesto uvítali aj návštevníci plesu svedčí vyzberaná suma vo výške takmer 1100 eur, ktorá bude prevedená na transparentný účet mesta Prešov. V tombole sa pošťastilo aj rektorovi univerzity, ktorý vyhral 2. cenu, no rozhodol sa ju venovať poškodeným z Mukačevskej ulice. 

pic
Foto: PU Prešov

Prešovská univerzita ako organizátor podujatia i tento pri príprave programu využila šikovné kapacity z vlastných univerzitných radov. Tanečný parket na úvod patril študentom z univerzitnej tanečnej školy University dance center, ktorí sa  predstavili spoločenským  štandardným tancom. So svojím hudobno-tanečným číslom sa na parkete predviedol aj vysokoškolský folklórny súboru Torysa pod vedením doc. Vladimíra Marušina z Inštitútu hudobného a výtvarného umenia Filozofickej fakulty PU. Program vyvrcholil vystúpením kapely Vidiek, ktorá bol hudobným hosťom večera.

pic
Foto: PU Prešov
pic
Foto: PU Prešov
pic
Foto: PU Prešov
pic
Foto: PU Prešov
pic
Foto: PU Prešov
pic
Foto: PU Prešov
Trnavská univerzita začne pripravovať profesionálnych tlmočníkov posunkového jazyka - Prekladateľka B. Randušková počas praktickej ukážky prekladu piesne do znakovej reči

Február 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131