Autor textu: Školské
29.01.2020

Fakultou riadenia a informatiky UNIZA pripravuje 1. ročník podujatia Sieťové fórum

Pre účastníkov je pripravený bohatý program.

Foto: Facebook UNIZA

Žilina 29.01.2020 (Skolske.sk)

S meniacou sa demografiou trhu práce v súčasnom období  pribúdajú zamestnania, ktoré si vyžadujú síce menej fyzickej práce, ale o to viac digitálnych zručností. V médiách sa objavujú rôzne  odhady o tom, aké percento  súčasných pracovných miest by mohlo zaniknúť alebo sa radikálne zmeniť kvôli novým technológiám v najbližších desiatich až dvadsiatich rokoch, ale aj o tom aké percento nášho obyvateľstva má dostatočné digitálne kompetencie pre nastávajúce obdobie.
 
Ako zvýšiť u študentov motiváciu pre počítačové siete, bezpečnosť v digitálnom svete, zdieľanie best-practise od učiteľov na stredných školách, nástroje na podporu komunikácie v triede, možnosti rozširujúceho odborného vzdelávania pre učiteľov, podpora vzdelávania so zameraním sa na Cisco Netacad, web portál určený pre všetkých učiteľov SŠ a KIS FRI UNIZA -  to je len časť aktuálnych tém na ktoré sa najmä zameriava prvý ročník podujatia SIEŤOVÉ FÓRUM. Podujatie sa uskutoční 30. januára o 10:00 h. v konferenčnom centre RC009.  
 
Pre účastníkov je pripravený bohatý program, ktorý je možné ešte upraviť na základe  podnetov uvedených v prihlasovacom formulári. Organizátori očakávajú čo najviac riaditeľov a učiteľov stredných škôl aby spoločne vytvorili úspešnú IT komunitu pre spoluprácu v oblasti sieťových technológií.

Viac informácií o podujatí sa dozviete na: https://www.fri.uniza.sk/stranka/sietove-forum . Podujatie sa bude realizovať formou prednášok, laboratórnych cvičení a diskusií aj o pripravovaných témach na jednodňové sieťové workshopy zastrešené v rámci IT Akadémie.
 
 
Podujatie sa organizuje ako súčasť aktivít národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie, ktorý realizuje Centrum vedecko-technických informácií SR v spolupráci s partnerskými univerzitami a ďalšími partnermi. Jeho strategickým cieľom je vytvorenie modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomost- nej spoločnosti a trhu práce  so zameraním na informatiku a IKT.
 
Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.
 
 

 

Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]