Autor textu: TASR
15.05.2020

Ivan Husár: Značenia turistických trás na Slovensku sú svetovým unikátom

Rezort školstva považuje pohyb v prírode za jednu z najdostupnejších a zdraviu prospešných foriem využitia voľného času, ktorá je voľne prístupná každému.

Na archívnej snímke tradičná, maľovaná turistická značka na kamennom chodníku vo Vysokých Tatrách. FOTO TASR - Oliver Ondráš

Štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár zorganizoval pracovné stretnutie s poprednými organizáciami zastrešujúcimi turistov a cyklistov. Dôvodom bolo nastavenie krokov na spopularizovanie turistiky.

Na pozvanie štátneho tajomníka pre šport sa 14. mája uskutočnilo pracovné stretnutie s predsedom Klubu slovenských turistov Petrom Dragúňom a predsedom Slovenského cykloklubu Michalom Hlatkým. Obe organizácie dlhodobo zabezpečujú značenie trás pre pešiu, cyklistickú, lyžiarsku, jazdeckú a vodácku turistiku na celom Slovensku. Rezort školstva považuje pohyb v prírode za jednu z najdostupnejších a zdraviu prospešných foriem využitia voľného času, ktorá je voľne prístupná každému. Z tohto dôvodu sa štátny tajomník zaujímal o aktuálne podmienky podpory rôznych foriem turistiky formou značenia a rozvoja trás.

“Systém značenia turistických trás na Slovensku je svojou metodikou, hustotou a históriou svetovým unikátom,” uviedol Husár.

Klub slovenských turistov spolu so Slovenským cykloklubom udržiavajú a značia viac ako 14 tis. kilometrov turistických a 6 tis. kilometrov cykloturistických trás. Ministerstvo na túto činnosť alokuje v roku 2020 sumu 250 tis. eur.

“V záujme využitia turistických trás aj na vzdelávacie a informačné účely a zatraktívnenia pohybu v prírode sme navrhli umiestniť na turistické smerovníky QR kódy. Táto technológia poskytuje veľké možnosti na informácie o okolitých zaujímavostiach, o dostupnosti služieb, dá sa využiť aj organizovanie súťaží či iných aktivít,” doplnil Husár. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR témy rozvoja turistiky, ako aj využitie QR kódov ďalej rozpracuje v spolupráci s dotknutými subjektmi.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Máj 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň Amnesty International, Medzinárodný deň akcii pre zdravie žien, Medzinárodný deň džezu
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131