Autor textu: TASR
12.07.2020

Festival za €uro má pripomenúť Európske ľudové remeslo

V kultúrnom programe postupne vystúpia viacerí hudobníci a tanečníci z Kežmarku a blízkeho okolia.

Mestské kultúrne stredisko a Múzeum v Kežmarku zorganizovali na nádvorí Kežmarského hradu jednodňové  podujatie Festival za Euro. Na snímke stánky s r

Kežmarok 12. júla (TASR) – Festival za €uro, ktorý sa koná počas soboty na nádvorí Kežmarského hradu, má aspoň sčasti pripomenúť 30. ročník Európskeho ľudového remesla, ktorý tento rok zrušili v rámci opatrení súvisiacich s novým koronavírusom. Informoval o tom Boris Švirloch z Mestského kultúrneho strediska Kežmarok, ktoré podujatie organizuje v spolupráci s Múzeom v Kežmarku.
      
„Na nádvorí hradu sa v stánkoch nachádzajú remeselníci, ktorí predstavujú remeslá ako krajčírstvo, kroje či umelecké kováčstvo. Návštevníci si môžu tiež zakúpiť pastierske výrobky a výrobky z medu. Taktiež sa tu odprezentuje aj Spojená stredná škola na Bielej vode v Kežmarku, ktorá má mnoho odborov ako drotárstvo, maľovanie textílii, maľovanie na tvár a mnohé ďalšie,“ uviedla lektorka Múzea v Kežmarku Alena Madejová.


      
V kultúrnom programe postupne vystúpia viacerí hudobníci a tanečníci z Kežmarku a blízkeho okolia. Švirloch priblížil, že na pódiu hradného nádvoria sa vystriedajú detský folklórny súbor Goralik, tanečná skupina Brilant, tanečno-športové centrum Tempo, ľudová hudba Zvonárka z Ľubice, Sestry Uhlárové, detský folklórny súbor Maguráčik, tanečno-divadelná skupina Alimah Fusion a Divadlo alchýmie v Poprade, rómska tanečná skupina Deti Kesaj a folklórny súbor Magurák.
      
„Podujatie vo večerných hodinách vyvrcholí vystúpením tanečníkov legendárneho kežmarského folklórneho súboru Magura a na záver všetkým divákom do tanca zahrá a zaspieva Ľudová hudba Magura,“ dodal Švirloch.

​​​​​​​

Čo treba vedieť o koronavíruse

August 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131