Autor textu: Viera Ristvejová
23.09.2020

V Košiciach sa bude organizovať Poetry Jam

Knižnica pre mládež mesta Košice od septembra ponúka poetické večery, ktoré vytvoria priestor na prezentáciu tvorby lokálnych autorov a interpretov poézie.

Poetry Jam, foto: Viera Ristvejová

Poetry Jam, teda hodina poézie, je podujatie, s ktorým prichádza knižnica, aby získala nových nadšencov literárneho žánru, ktorý žiaľ nie je veľmi preferovaný, najmä nie u mladšej generácie. „Podujatie venujeme predovšetkým milovníkom krásneho slova. Či už pôjde o samotných autorov poézie, alebo o jej interpretov. Zároveň takto chceme pritiahnuť pozornosť zatiaľ možno váhajúcich, nerozhodných alebo neinformovaných potenciálnych záujemcov, ktorých doteraz poézia neoslovila, alebo ich z rôznych dôvodov obchádzala. My veríme, že sa to môže zmeniť, práve takýmito stretnutiami,“ informuje o cieľoch knižnice riaditeľka Kamila Prextová. Podujatia, ktoré budú mať tri základné piliere - slovo, hudbu a spev, majú pomáhať lokálnym autorom pri prezentácii vlastnej tvorby a nadšencom zase majú ponúknuť priestor k prezentácii svojho nadania a kreativity. V neposlednom rade knižnici ide tiež o zviditeľnenie knižnice ako komunitného miesta vhodného na stretnutia zástupcov všetkých vekových kategórií. 

pic
Foto: Viera Ristvejová

„Stretnutia plánujeme realizovať pravidelne v pobočke LitPark, aby si ľudia na to zvykli. A bude to raz v mesiaci, v posledný štvrtok, pričom premiéru sme naplánovali na 24. septembra 2020 o 17.00 hodine. Aby som bola konkrétnejšia, čo sa programu týka, vždy pôjde o recitáciu a čítanie poetických textov, ktorú príjemne doplníme interpretáciou šansónových melódií a príjemným hudobným podmazom,“ povedala Kamila Prextová a dodala, že v závere sa vždy nájde čas na krátku diskusiu s pozvaným hosťom. Tentokrát ním bude Eva Grohová, pedagogička a metodička venujúca sa  vzdelávaniu mládeže v oblasti umeleckého prednesu a práce s literárnym textom.  

pic
Foto: Viera Ristvejová
Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131