Autor textu: Mária Tarišková
29.10.2020

Slnečné okuliare nielen o imidži, ale hlavne o zdraví

Ani počas jesene a blížiacej sa zimy veru neodkladajte slnečné okuliare do poličky. Veď aj na jeseň a cez zimu je veľa pekných slnečných dní, keď sa vám slnečné okuliare zídu.

Foto: Rohappy / Shutterstock.com

Bratislava 29.10.2020 (Skolske.sk/OTS)

A to nielen na bežné nosenie, ale, samozrejme, aj pri pobyte v horách alebo pri šoférovaní. V každom prípade, najmä u mladých ľudí sú slnečné okuliare spojené s imidžom. A nehovoriac o študentoch a žiakoch. Netreba však zabúdať na zdravotnú stránku!

UV filter alfou a omegou
Už žiaci základných škôl a študenti stredných škôl sa zvyknú zameriavať na módne a imidžové záležitosti, medzi ktoré určite patria aj slnečné okuliare. Či už doma máte žiaka, alebo školáka, alebo si okuliare kupujete sami pre seba, majte na pamäti, že alfou a omegou je UV filter. Skutočné slnečné okuliare musia obsahovať adekvátny UV filter, inak neposkytujú žiadnu ochranu voči slnku a riskujete tak poškodenie očí. UV filter má mať vlnovú dĺžku 400 nanometrov, vďaka čomu ochráni pred ultrafialovým svetlom danej vlnovej dĺžky. Poznáme päť kategórií filtrov – od tých najmenších s minimálnou ochranou po piaty stupeň, ktorý je vhodný napríklad na ostré horské slnko, no nevhodný na šoférovanie.

Ruka v ruke s imidžom
Zdravie a imidž sa v tomto prípade nevylučujú. Naopak, idú doslova ruke v ruke. Ak totiž kupujete značkové slnečné okuliare z overeného obchodu, tak sa nemusíte báť toho, že by napríklad nemali potrebný UV filter. Čiže imidžové slnečné okuliare od známych výrobcov sú aj akousi garanciou tej zdravotnej stránky. V praxi to znamená, že slnečné okuliare Fendi sú veľmi lákavé po stránke imidžu a prevedenia, no pri svojej reputácii a značke obsahujú aj všetko potrebné pre ochranu očí pri ostrom slnku.

Pre vás i pre deti
Ochrana zraku je potrebná v akomkoľvek veku. Dbajte teda na svoje oči i oči svojich detí a dajte si záležať na tom, aby slnečné okuliare boli imidžové, no aby zároveň poskytli dostatočnú úroveň ochrany proti čoraz silnejšiemu slnečnému svetlu.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
Napíšte nám [email protected]