Autor textu: Eva Kalužáková
23.12.2020

Online škola 3D tlače sa teší veľkej popularite

Spoznať svet 3D tlače a informačných technológií pomohla v decembri aj  ONLINE školu 3D tlače 2020, ktoré sa realizuje v rámci národného projektu IT akadémia.

Foto: IT Akadémia

V decembri sa v rámci národného projektu IT akadémia uskutočnila na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA prvá online škola 3D tlače. Žiaci stredných škôl sa pripájali a riešili zadané úlohy online prostredníctvom aplikácie MS Teams. Oboznámili sa so základmi modelovania, 3D tlače.

Po prvých dňoch zameraných na ukážky a vysvetlenie princípov modelovania a 3D tlače boli účastníci rozdelení do štyroch skupín, kde budú postupne riešiť praktické príklady. Priebežné výsledky  jednotlivých tímov boli zverejnené na stránke podujatia a hodnotené podľa spotreby materiálu, rýchlosti tlače, nápadu.

pic
Foto: IT Akadémia

Ing. Lukáš Čechovič PhD. z Katedry technickej kybernetiky predstavil študentom aj fakultný projekt 3D tlače ochranných štítov pre zdravotníkov a možnosť nazrieť aj do fakultnej „kuchyne“. Aj samotní študenti FRI participujúci na tomto projekte vysvetlili využitie geografických informačných systémov v rámci tohto projektu spolu s praktickým mapovaním geografických dát.

Účastníci mali možnosť navrhnúť a vytlačiť na fakultných 3D tlačiarňach svoje návrhy (kľúčenky, píšťalky...), ktoré im následne budú zaslané poštou spolu s certifikátom o absolvovaní.

pic
Foto: IT Akadémia

Záujem o online školu bol veľký(viac ako 180 mladých ľudí). Aj preto sme sa rozhodli, že urobíme viacero online škôl 3D tlače v januári a vo februári. Tejto prvej sa zúčastnilo 30 žiakov stredných škôl prakticky z celého Slovenska. Teší nás záujem žiakov stredných škôl o oblasť informačných technológií a držíme im palce v ich ďalšom napredovaní v tejto oblasti.

Národný projekt IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. realizuje CVTI SR v spolupráci s ďalšími partnerskými inštitúciami.

Strategickým cieľom projektu je vytvoriť model vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na informatiku a IKT. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]