Autor textu: TASR
20.04.2021

Detský čin roka má novú kategóriu - Dobrý čin na nete

Prihlásiť možno dobré skutky detí do 15 rokov.

Na archívnej snímke z roku 2019 žiačky ZŠ Nemocničná z Považskej Bystrice počas slávnostného vyhlásenia výsledkov projektu. FOTO TASR - Dano Veselský

Bratislava 20. apríla (TASR) - Občianske združenie Detský čin roka otvára výzvu 21. ročníka projektu, v ktorom deti cez reálne príbehy iných detí spoznávajú posolstvá a akty zamerané na hodnotu ľudského života, pomoc ľuďom a ochranu prírody. Dobré skutky detí - jednotlivcov aj kolektívov možno nominovať na ocenenie Detský čin roka do 30. júna. Správu o nich môžu posielať deti, rodičia, pedagógovia aj ostatní dospelí. Záštitu nad projektom prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. TASR o tom informovala za organizátorov Magdaléna Fábryová.
      
"Projekt ma nezastupiteľné miesto pri výuke etickej výchovy a má tiež veľký potenciál na podporu digitálnych zručností. Unikátna forma učenia cez reálne príbehy iných detí je v súčasnosti mimoriadne oceňovaná forma v rôznych motivačných technikách," uviedla štatutárka OZ Detský čin roka Saša Broadhurst-Petrovická. Dodala, že sústredenie sa na bezpečný internet a digitálnu gramotnosť mimoriadne rezonujú v aktuálnej každodennosti spojenej s pandémiou: "Okrem realizácie základného modelu projektu sa preto v roku 2021 chceme sústrediť aj na digitálne možnosti online sveta ako dôležitého nástroja na pomoc, komunikáciu a podporu tam, kde je to potrebné."
      
Výzva, aby sa deti zapojili do projektu, prichádza v apríli do škôl. Prihlásiť možno dobré skutky detí do 15 rokov, a to v kategóriách: Záchrana života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad, Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin, a tiež v novej kategórii - Dobrý čin na nete. Ďalšie informácie sú dostupné na www.detskycin.sk.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
Napíšte nám [email protected]