Autor textu: TASR
04.05.2021

Spoluprácu ŠIOV s Asociáciou stredných odborných škôl potvrdilo memorandum

Memorandum je logickým vyústením dlhodobej spolupráce smerujúcej k zlepšeniu postavenia stredných odborných škôl, uviedol prezident asociácie Felix Dömény.

Na archívnej snímke prezident Asociácie stredných odborných škôl Slovenska Felix Dömény, FOTO TASR – Dano Veselský

Bratislava 4. mája (TASR) - Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) a Asociácia stredných odborných škôl Slovenska sa dohodli na blízkej vzájomnej spolupráci. Formálnym potvrdením tohto záväzku je memorandum, ktoré podpísali v apríli. Informuje o tom ŠIOV na svojom webe.

Memorandum dáva priestor na vytvorenie partnerstva a vzájomnú podporu pri presadzovaní inovácií a skvalitňovaní vzdelávania na stredných odborných školách. Podporuje otvorenú diskusiu o smerovaní odborného vzdelávania a prípravy a dáva možnosť zapájať sa do prípravy dokumentov. "Podpis memoranda je oficiálnym potvrdením nášho partnerstva a spoločného cieľa, ktorým je ďalší rozvoj a skvalitnenie odborného vzdelávania na Slovensku. Teší ma, že aj vďaka nemu budeme s Asociáciou stredných odborných škôl a jej členmi spolupracovať ešte intenzívnejšie a priamejšie. Školské asociácie sú spolu so stavovskými, profesijnými organizáciami a zamestnávateľmi našimi mimoriadne dôležitými partnermi," konštatoval riaditeľ ŠIOV Branislav Hadár.

"Memorandum je logickým vyústením dlhodobej spolupráce smerujúcej k zlepšeniu postavenia stredných odborných škôl. Zvlášť v dnešnej dobe je priam nevyhnutná podpora stredných odborných škôl prostredníctvom rôznych aktivít, ako napríklad vzdelávanie učiteľov či uplatnenie digitálneho príspevku," zdôraznil riaditeľ Asociácie stredných odborných škôl Slovenska Felix Dömény. V rámci memoranda si obe inštitúcie stanovili konkrétne kroky vzájomnej spolupráce, medzi ktorými je tiež vytvorenie odbornej diskusnej platformy na tému nového smerovania odborného vzdelávania a prípravy či aktívna účasť na konferenciách, seminároch a webinároch.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Máj 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]