Autor textu: TASR
21.05.2021

Ministerstvo školstva vyčlenilo na podporu vysokých škôl 7 miliónov eur

O financovanie sa budú môcť školy uchádzať prostredníctvom výzvy, vyhlásiť by ju mali do konca mája.

Na archívnej snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. FOTO TASR - Martin Baumann

Bratislava 21. mája (TASR) - Na podporu vnútorných systémov zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania vyčlenilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR zo zdrojov Európskej únie 7 miliónov eur. O financovanie sa budú môcť školy uchádzať prostredníctvom výzvy, vyhlásiť by ju mali do konca mája. TASR o tom informoval odbor komunikácie rezortu.

„Cieľom nových princípov akreditácie vysokých škôl a ich programov sú kľúčovým prvkom pre zabezpečenie kvality vysokoškolského vzdelávania. Ich napĺňanie je mimoriadnou výzvou pre vysoké školy a spája sa aj s dodatočnými nákladmi. Uvedená výzva umožní vysokým školám využitie prostriedkov štrukturálnych fondov pre kvalitnú prípravu študijných programov a vnútorného systému zabezpečenia kvality,“ priblížil štátny tajomník MŠVVaŠ SR Ľudovít Paulis.

Do výzvy sa môžu zapojiť všetky vysoké školy – verejné, štátne, ako aj súkromné. Z celkovej sumy je 5,5 milióna eur určených pre menej rozvinuté regióny a 1,5 milióna eur pre viac rozvinutý región. Činnosti a výdavky súvisiace s podporou vnútorných systémov zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania majú byť oprávnené od 1. januára 2021.

Po vyhlásení výzvy bude rezort školstva organizovať online informačný seminár pre potenciálnych žiadateľov.

Rezort zároveň informoval o zrušení výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok s názvom Vysoká škola pre prax, zameranú na podporu prepojenia vysokoškolského vzdelávania s potrebami praxe prostredníctvom podpory tvorby profesijne orientovaných bakalárskych študijných programov. "Z objektívnych dôvodov, s cieľom zachovať rovný prístup k všetkým žiadateľom, nebolo možné zo strany MŠVVŠ SR ako vyhlasovateľa výzvy ukončiť proces konania o predložených žiadostiach zo žiadneho uzavretého hodnotiaceho kola," zdôvodnili rozhodnutie.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
Napíšte nám [email protected]