Autor textu: Beáta Molnárová
10.01.2022

Medzinárodný deň školských knižníc

Akcia v nadväznosti na celoslovenský projekt Najzaujímavejšie podujatie v školskej knižnici chcela poukázať na to, že knižnice sú miestom, ktoré ľudí vzdelávajú, vychovávajú.

Foto: Beáta Molnárová

Kráľovský Chlmec 10.01.2022 (Skolske.sk)

Dňa 25. októbra 2021 sme slávili na našej škole, v našej malej, útulnej, novo budovanej školskej knižnici Medzinárodný deň školských knižníc. Témou dňa bola: Radostná podpora zážitkového učenia školskou knižnicou, s podtitulom: V knižnici sa vzdelávame, v knižnici sa zabávame.

Naša akcia v nadväznosti na celoslovenský projekt Najzaujímavejšie podujatie v školskej knižnici chcela poukázať na to, že knižnice sú miestom, ktoré ľudí vzdelávajú, vychovávajú. Zároveň sme však chceli týmto dňom aj ukázať našim žiakom, že čítanie a samotný pobyt v knižnici nemusí byť nudný, že čítanie nemusí byť povinnosťou, ale je to prenádherný pocit, estetický pôžitok, z ktorého môžu čerpať každý deň.

pic
Foto: Beáta Molnárová
pic
Foto: Beáta Molnárová

Pre niektorých je školská knižnica obľúbené miesto, pre niekoho stále neprebádané územie, preto sme po triedach navštívili našu novú knižnicu, ktorá je dôležitou súčasťou našej školy a nášho vzdelávania. V tento deň nám naši starší spolužiaci na 2. stupni pripravili zaujímavú výstavu kníh. Žiakom sa knižnica veľmi páčila, a pretože sa blížili jesenné prázdniny, vypožičali si knihy, ktoré sú povinné na mimočítankové čítanie.

Bola to vydarená akcia, ktorú veľmi pozitívne hodnotili aj naši žiaci, a chceme v nej aj naďalej pokračovať a zdokonaľovať sa. Aby sme sa spoločne, spoločnými silami pretvorili na spoločenstvo, ktoré má rado knihy, ktoré číta knihy, ktoré si váži knihy... A nečíta len preto, že musí, ale preto, lebo čítanie je zábavné.

pic
Foto: Beáta Molnárová
pic
Foto: Beáta Molnárová
Čo treba vedieť o koronavíruse

August 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]