Autor textu: TASR
25.04.2022

Univerzitná noc literatúry v Banskej Bystrici sa ponesie vo farbách Ukrajiny

Ideou deviateho ročníka UNL je mierové posolstvo a nenásilie. Tomu je venovaný aj výber čítaných kníh.

Ilustračná snímka, FOTO TASR/AP.

Banská Bystrica 25. apríla (TASR) - Univerzitná noc literatúry (UNL) v Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici sa po dvoch ročníkoch prezentácie v online priestore vracia tento rok k čitateľom naživo. Uskutoční sa v utorok (26. 4.) a vzhľadom na aktuálnu situáciu sa ponesie vo farbách Ukrajiny.

Ako informuje univerzita, ideou deviateho ročníka UNL je mierové posolstvo a nenásilie, tomu je venovaný aj výber čítaných kníh. „Ocitneme sa v USA, ale aj v Moskve, na Ukrajine či Islande, v Nemecku aj v Modre,“ uvádza UMB. 

Úryvky z kníh budú čítať prekladateľka a vysokoškolská pedagogička Paulína Šedíková Čuhová, redaktor Peter Zemaník, prekladateľka a vysokoškolská pedagogička Marianna Bachledová, speváčka Katarína Koščová, študent herectva a televízny moderátor Dušan Ambróš. Čítať bude aj Anna Jančová, ktorá vzdeláva deti aj učiteľov, a poradenská psychologička a vysokoškolská pedagogička Zuzana Heinzová.

Čítané knihy sú čerstvými produktmi banskobystrickej Literárnej bašty. Pre návštevníkov bude opäť pripravený aj predajný stánok s knihami a nebude chýbať ani detské stanovište, detský kútik a záverečná tombola s afterparty. 

Čítania sa začínajú v priestoroch Filozofickej fakulty UMB na Tajovského 40 a 51, na všetkých stanovištiach naraz o 17.00 h, číta sa 15 minút, po ktorých vždy nasleduje štvrťhodinová prestávka na presun na ďalšie stanovište. 

Na prvom stanovišti, ktoré sa ľudia rozhodnú navštíviť, dostane každý literárny pas so všetkými podstatnými informáciami vrátane mapky stanovíšť. Pri orientácii budú pomáhať aj dobrovoľníci UNL.


Čo treba vedieť o koronavíruse

August 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]