Autor textu: TASR
05.05.2022

Stredoškoláci budú súťažiť v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci 

Celoštátne kolo súťaže sa uskutoční v troch okruhoch. Ide o všeobecné predpisy na zabezpečenie BOZP, testovú časť a praktické simulované situácie. 

Ilustračná snímka. FOTO TASR - Roman Hanc 

Bratislava 5. mája (TASR) - Žiaci stredných odborných škôl budú vo štvrtok a v piatok (6. 5.) v Bratislave súťažiť v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (BOZP). Podujatie organizuje Integrovaný odborový zväz (IOZ). TASR o tom informovala Iveta Kucová z IOZ.

      V roku 2020 sa súťaž neuskutočnila vzhľadom na epidemiologickú situáciu na Slovensku, v roku 2021 sa zorganizovalo celoštátne kolo súťaže formou online za účasti 14 stredných odborných škôl. "Význam a opodstatnenosť tohto ročníka potvrdzuje, že sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina)," uviedla Kucová. 

      Súťaž pozostáva z dvoch kôl, školského a celoštátneho. Školské kolá sa realizujú na úrovni školy. Do celoštátneho kola súťaže sa môžu prihlásiť stredné odborné školy, v ktorých pôsobí odborová organizácia IOZ a školy oslovené odborovým zväzom. Škola prihlási jednotlivcov, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach v školskom kole.

      Celoštátne kolo súťaže sa uskutoční v troch okruhoch. Ide o všeobecné predpisy na zabezpečenie BOZP, testovú časť a praktické simulované situácie. Cieľmi súťaže sú prevencia pred nežiaducimi udalosťami na pracoviskách, osvojenie si vedomostí z oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci či vštepovanie zásad ochrany vlastného zdravia, ale aj zdravia kolegov v pracovnom procese. Ide tiež o uplatňovanie získaných teoretických vedomostí v praxi, respektíve v zamestnaní po ukončení štúdia. 

Čo treba vedieť o koronavíruse

August 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]