Autor textu: OTS
18.05.2022

Najväčšia odborná konferencia pre učiteľov už čoskoro

Po vynútenej dvojročnej prestávke spôsobenej koronakrízou sa 9. ročník medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov Učiteľ nie je Google7  tento rok bude konať v dňoch 9. – 10. júna 2022 v Hoteli SENEC**** v Senci.

Foto: Dr. Josef RAABE Slovensko

Bratislava 18.05.2022 (Skolske.sk/OTS)

Organizátorom najväčšieho podujatia pre učiteľov na Slovensku je odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko, odborným garantom Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, spoluorganizátorom učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA.

Účasť učiteľov a riaditeľov materských, základných, stredných a základných umeleckých škôl. Bohatý odborný program s viac ako 60 rôznymi vzdelávacími aktivitami. Prednášky, semináre, workshopy, okrúhle stoly, tréningy, koučovacia zóna aj moderovaná diskusia. Viac ako 50 zahraničných aj renomovaných slovenských lektorov. To všetko bude tvoriť 2-dňový maratón na seneckých jazerách.

Profily tohtoročných lektorov nájdete TU.

Odborný program konferencie je určený všetkým pedagógom, ktorým záleží na zvyšovaní kvality vzdelávania na Slovensku, pričom v bohatom programe si nájde každý niečo to svoje: ako riaditeľ či zástupca školy, tak aj učiteľka v materskej škole, ale napríklad aj učiteľ matematiky, techniky, prírodovedy... „Veríme, že pandemická situácia nám dovolí pripraviť podujatie v takom režime a s takým bohatým dvojdňovým programom, aké si naši učitelia zaslúžia. Aj s ohľadom na posledné dva náročné roky sme presvedčení, že práve kontinuálne vzdelávaní učitelia sú zárukou zvyšovania kvality vzdelávania v našich školách,“ povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko.
 

Bohatý odborný program

Odborný program konferencie tvoria tento rok štyri nosné tematické piliere:

1. Chudoba a sociálne vylúčenie – ako z kruhu von?
Aké sú hlavne nástroje podpory v oblasti vzdelávania sociálne znevýhodnených detí? A ako efektívne sú? Ako sa s týmto problémom vyrovnávajú iné krajiny?
 
2. Cesta z kruhu: plán obnovy alebo plán obrody?
Covidové a post-covidové školstvo: Čo sa zmenilo? Kto sa zmenil? Ako sa bude učiť?
 
3. Procesy učenia a učenia sa
Prezentácia obvyklých aj neobvyklých metód, foriem a spôsobov. Digitálna (r)evolúcia v škole.
 
4. Didaktika učenia cudzích jazykov
V rámci odborného programu nebudú chýbať ani vysoko aktuálne témy ako napríklad inkluzívne stratégie v škole, povinné predprimárne vzdelávanie, digitálne technológie, integrácia žiakov s ADHD do bežnej triedy, vzdelávanie detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, prehľad legislatívnych zmien v oblasti školstva, rozvoj čítania, či kritického myslenia žiakov a aj problematika rozvoja nadania detí... 

Kompletný dvojdňový odborný program nájdete TU.
Vyvrcholením osláv učiteľskej profesie bude večerný koncert rockovej skupiny NO NAME, ktorá len pre učiteľov zahrá na Seneckých jazerách 9. júna 2022 svoje najväčšie hity.

Učitelia sa stále môžu prihlasovať TU.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Marec 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]