Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: Andrea Petrencová
23.11.2022

Vrcholí súťaž v učení jazykov

Najlepší žiaci môžu získať 2000 EUR na modernizáciu vyučovania

Foto: WocaBee

Bratislava 23.11.2022 (OTS/Skolske.sk)

Dnes o polnoci sa uzavrie celoslovenské finále medzinárodnej súťaže v učení cudzích slovíčok pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v online aplikácii na učenie slovíčok WocaBee. Do štvrtého ročníka šampionátu sa zapojilo rekordných viac ako 90 000 žiakov a súťažia v ňom triedy zo základných a stredných škôl na celom Slovensku. Víťazná trieda získa zaujímavé vecné ceny, ako aj hlavnú výhru pre svoju školu – 2000 EUR na modernizáciu vyučovania. Zároveň už budúci týždeň bude reprezentovať Slovensko v záverečnom česko-slovenskom finále súťaže.

Jazyková súťaž v učení cudzích slovíčok v aplikácii WocaBee prebieha na slovenských aj českých školách už po štvrtý krát. V súťaži sa hodnotí usilovnosť v učení sa novej slovnej zásoby, o ktorej vypovedajú body získané za precvičovanie slovíčok v aplikácii, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolách súťaže víťazia triedy, ktoré získajú najvyšší priemerný počet WocaPoints na jedného žiaka. Trieda tak súťaží ako tím a v šampionáte si na rozdiel od iných školských súťaží svoje vedomosti zlepšujú všetci žiaci v triede.

Po okresných a krajských kolách súťaže postúpila približne stovka žiakov z 8 tried do celoslovenského kola šampionátu. To odštartovalo v stredu 16. novembra a skončí dnes presne o polnoci. Každý z finalistov sa počas doterajšieho trvania súťaže od 19. októbra naučil v priemere 449 nových slovíčok, čo oproti predchádzajúcemu ročníku predstavuje takmer dvojnásobný nárast.

Celoslovenskí šampióni v učení cudzích slovíčok získajú okrem vecných cien aj motivujúcu hlavnú cenu – 2000 EUR na modernizáciu školy. Cena sa skladá z finančnej hotovosti, z licencií aplikácie WocaBee na modernú výučbu jazykov a z poukážky na nákup dekoratívnych nálepiek na skrášlenie priestorov od partnera INSPIO.

„Úroveň štvrtého ročníka Jazykového WocaBee šampionátu opäť vzrástla, a to z pohľadu množstva zapojených škôl, ako aj výkonov samotných žiakov. Naučiť sa 200 až 1000 slovíčok a fráz z cudzieho jazyka v priebehu niečo viac ako mesiaca je skutočne obdivuhodné. Efektívnosť aplikácie WocaBee v tom výrazne pomáha. Tým najdôležitejším výsledkom v našej súťaži je však motivácia a radosť z učenia jazykov všetkých zapojených žiakov,“ hovorí Michal Ošvát, organizátor súťaže a autor aplikácie WocaBee.

Tri najlepšie triedy z celoslovenského kola sa už budúci týždeň virtuálne „stretnú“ v bonusovom česko-slovenskom finále s najlepšími z Českej republiky. Doterajšie kompletné výsledky súťaže sú dostupné na   https://www.wocabee.app/sutaz/.
 

Jazykový WocaBee šampionát na Slovensku podporili:
Hlavní partneri: ESET, INSPIO, LangBee
Partneri: Alza.sk, Dedoles, Martinus, Vydavateľstvo Enigma
Hlavní mediálni partneri: PRAVDA, TA3
Mediálni partneri: rodinka.sk, skolske.sk, TOUCHIT

Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]