Autor textu: TASR
16.02.2023

Noc architektúry a dizajnu odprezentuje domácich tvorcov

Hlavná prednáška podujatia bude venovaná nedávno dokončenej rekonštrukcii budovy SNG a príprave jej nových stálych expozícií.

Na archívnej snímke projekt Noc Architektúry 2018 Zima. FOTO TASR - Dano Veselský

Bratislava 16. februára (TASR) - Fakulta architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity (FAD STU) v Bratislave bude vo štvrtok 16. februára dejiskom zimného vydania Noci architektúry a dizajnu. "Témou hlavnej prednášky bude rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie a príprava jej nových stálych expozícií," avizuje organizátor multižánrovej platformy, ktorá poskytuje verejnosti náhľad do diania na najväčšej fakulte poskytujúcej vzdelanie v odboroch architektúra a dizajn na Slovensku.
        
Počas noci predstaví ateliérové práce študentov vytvorené za posledný semester. Odbornej, ale aj širokej verejnosti tak ukáže výsledky tvorby rozsiahleho spektra projektov. Súčasťou podujatia je viacero sprievodných akcií v podobe diskusií a prednášok.
        
Hlavná prednáška podujatia bude venovaná nedávno dokončenej rekonštrukcii budovy SNG a príprave jej nových stálych expozícií. "Svoje skúsenosti a pohľady bude prezentovať jeden z jej hlavných architektov Pavol Paňák ako aj spoluautorka obnovy Mária Michalič Kusá. Zaujímavých hostí prinesú aj neformálne študentské diskusné formáty," uviedla pre TASR Zuzana Uličianska z PR oddelenia FAD STU.
        
Pozvanie mladých dizajnérov prijali tvorcovia z dielne Ark-shelter, ktorá sa zameriava na modulárnu ekologickú architektúru. "Architektonický formát Pajc ponúkne diskusiu o neziskových developerských projektoch Čiernych dier, ktoré sú dôležitou súčasťou portfólia tohto občianskeho združenia," dodala.
        
Zimné vydanie podujatia odštartuje vyhlasovanie výsledkov Ceny dekana FAD STU za najlepšie študentské práce za akademický rok 2021/2022, ktoré vyvrcholí výstavou ocenených prác. V programe figuruje aj vyhlásenie 16. ročníka ceny ABF Slovakia Bakalár 2022, ktorú udeľujú každoročne v celoštátnej súťaži za najlepšiu záverečnú bakalársku prácu s architektonickým zameraním.
        
Hlavným organizátorom Noci architektúry a dizajnu je FAD STU v spolupráci so združením Archtung a Študentskou platformou FAD.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]