Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: Mgr. Beáta Molnárová
21.06.2023

Družinári na exkurziách

Asi najväčším lákadlom Tropicaria je obrovské žraločie akvárium s tunelom.

Foto: Mgr. Beáta Molnárová

Bratislava 21.06.2023 (Skolske.sk)

Tropicarium Budapešť
​​​​​​​
Najprv sme sa vybrali do TROPICARIA a to priamo do ďalekej Budapešti. Budapešť je prekrásne mesto. Navštívili sme niekoľko pamätihodnosti mesta. Najviac sa nám páčil Parlament a velikánske lode na Dunaji. Pani vychovávateľky nám objednali veľmi chutný obed. Ako sme sa naobedovali, išli sme do Tropicaria.

Asi najväčším lákadlom Tropicaria je obrovské žraločie akvárium s tunelom. Samotný tunel má 11 metrov a pohľad na okolitý morský svet si každý z nás určite vychutnal. To však nie je všetko. Našli sme tu aj aligátory, aj tropický prales, v ktorom sa dokonca blýska a prší. Určite nemôžeme zabudnúť na exotické vtáctvo, plno ďalších morských živočíchov a najmenšie opice sveta. Cítili sme sa tu ako v rozprávke.

​​​​​​​O pár dní neskôr naša cesta viedla do ZOO v Košiciach. Tu nás tiež čakali zvieratká zo všetkých kútov sveta, ale tie boli vonku, v prírode. Po chutnom obede sme išli ku zvieratkám. Zvieratká boli zvedavé na nás a my na ne. Videli sme rôzne pestrofarebné cudzokrajné vtáky, voľne sa pohybujúce pávy, nezbedné opice, vylihujúce levice, tulene, ťavy, krásne pelikány, labute, plameniaky a iné zvieratká. V DinoParku sme sa premiestnili na chvíľu do obdobia éry dinosaurov. S úžasom sme prechádzali okolo verných napodobenín obrovských dinosaurov. Páčil sa nám aj príbeh v 3D kine o stratenom svete.  A na záver nesmel chýbať nákup suvenírov, ktoré nám tento výlet budú pripomínať.

pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová
pic
Foto: Mgr. Beáta Molnárová

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]