Autor textu: Zuzana Mészárosová
04.09.2023

Späť do škôl s eTwinningom

Foto: späť do škôl s etwinningom

eTwinning, komunita škôl v Európe, ktorá naučila už viac než dva milióny žiakov, ako spolupracovať a učiť sa spoločne i napriek tomu, že ich delia hranice, ponúka pre svojich priaznivcov – učiteľov i žiakov atraktívne moderné prostredie na vzájomné učenie sa. I v septembri prichádza so svojimi zaujímavými novinkami..

Program eTwinning poskytuje učiteľom inovačné vzdelávanie s názvom „Projektové vyučovanie a online spolupráca škôl v programe eTwinning“ i v školskom roku 2023/2024. Program inovačného vzdelávania je poskytovaný v rozsahu 50 hodín (16 hodín prezenčne, 10 hodín online s lektorom a 24 hodín dištančne). Vzdelávanie je bezplatné, akreditované a poskytované vo všetkých regiónoch Slovenska. Učitelia sa môžu na toto vzdelávanie prihlásiť tu: https://www.etwinning.sk/inovacne-vzdelavanie.

Pre tých, ktorí sa chcú vzdelávať na diaľku a sami si určovať čas na vzdelávanie ponúkame možnosť zapísať sa do diaľkového – elearningového kurzu „Metodika eTwinningových projektov“ a vo virtuálnej triede s českými učiteľmi vyskúšať všetky kroky pre realizáciu medzinárodného projekt. Kurz potrvá 6 týždňov – od 16. októbra do 27. novembra 2023, je určený začiatočníkom a sprevádzať vás budú skúsení tútori.

Ďalším zaujímavým elearningovým kurzom je „Wakelet v projektoch eTwinning“, v ktorom sa účastníci kurzu zábavnou formou zoznámia s platformou Wakelet, vytváraním kolekcií, ich zdieľaním. Naučia sa spolupracovať v tímoch, vyskúšajú si aj ďalšie digitálne nástroje integrované vo Wakelet. Rozsah kurzu: 24 hodín (12 týždňov)
​​​​​​​
Elearningový „Kurz rozvoja životných zručností podľa LifeCompKurz“ je zameraný na aktívne rozvíjanie životných zručností a kompetencií, ktoré sú dôležité pre úspešný a spokojný život. Účastníci sa naučia ako implementovať do vyučovania aktivity a nástroje na rozvoj 9 oblastí LifeComp, ako napríklad sebaregulácia, flexibilita, empatia, komunikácia, rozvojová myseľ. Kurz ponúka praktické cvičenia a osvedčené stratégie, ktoré podporujú úspech v každom aspekte života. Rozsah kurzu: 20 hodín (3 týždne). Link na prihlásenie na tieto elearningové kurzy: https://www.etwinning.sk/elearningove-kurzy.

Pre učiteľov je naplánovaných viacero medzinárodných akcií - niektoré prezenčne, niektoré online - https://www.etwinning.sk/medzinarodne-vzdelavacie-podujatia. I tieto akcie sú pre učiteľov bezplatné.
Obľúbené webináre pokračujú i v tomto školskom roku a učitelia majú možnosť prihlásiť sa na tomtoo linku: https://www.etwinning.sk/webinare#webinar-list.
Na jeseň je pre učiteľov a žiakov opätovne pripravená Národná súťaž o najlepší eTwinning projekt, učitelia sa budú môcť do tejto súťaže už čoskoro prihlásiť.  

eTwinning je vitálny európsky projekt a práca v ňom spolu so žiakmi sa mnohonásobne vráti v podobe nových vedomostí žiakov a skvelej komunikácii tak učiteľov ako i žiakov so svojimi európskymi partnermi.

Zuzana Mészárosová, ambasádor eTwinning

Čo treba vedieť o koronavíruse

December 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]